WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka WŚCIEKŁY Tusk komentuje tajną rozmowę z Putinem w Smoleńsku

WŚCIEKŁY Tusk komentuje tajną rozmowę z Putinem w Smoleńsku

21.10.2016, godz. 11:41
Donald Tusk
Donald Tusk 2013 foto: Super Express

Donald Tusk się naprawdę rozzłościł. Pytany przez polskich dziennikarzy o sprawę nagrania ze Smoleńska, o którym ostatnio mówił szef MON Antoni Macierewicz, nie kryje oburzenia. Szef Rady Europejskiej mówi jasno: słowa Macierewicza są szkodliwe dla Polski. - To są objawy bardzo ciężkiej politycznej patologii - ocenił ostro Tusk.

Najpierw milczał i nie komentował sprawy, ale w końcu nie wytrzymał. Donald Tusk powiedział co myśli o rewelacjach Antoniego Macierewicza na temat jego rozmowy z Putinem w dniu katastrofy smoleńskiej. Szef MON przyznał w rozmowie z "Gazetą Polską", że jest wstrząśnięty tym, co zobaczył na nagraniu i co usłyszał. Pytany o to przez dziennikarzy Tusk nie krył oburzenia. Wyznał, że każdy wiedział, kto był obecny w czasie rozmowy, a spotkanie nagrywały kamery: - Wszyscy wiedzą, że w trakcie tego spotkania były obecne kamery polskie i rosyjskie. Towarzyszyło nam wiele osób. W rozmowie z "Gazetą Polską" minister obrony narodowej mówił na temat nagrania: - To niejedyny wypadek ukrywania wiedzy na temat tragedii smoleńskiej przez Donalda Tuska. Podobnych przykładów mamy więcej - twierdził.

Donald Tusk nad wypowiedzią Macierewicza o tym, że nie pisnął ani słowa na temat rozmowy, załamuje ręce: - To nie są już insynuacje, to są objawy bardzo ciężkiej politycznej patologii - podkreślił. I dodał: - Szczerze mówiąc nie chce mi się tego komentować. To jest przykre, bo bardzo szkodliwe dla Polski. A o samym Macierewiczu powiedział, że nie ma siły na jego komentowanie: -  Komentowanie Antoniego Macierewicza jest ponad moją cierpliwość. Nie jestem mentalnie przygotowany, żeby komentować działania tego człowieka.

Czytaj: NOCNA narada Tusk - Putin w Smoleńsku. WSTRZĄSAJĄCE wideo

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: