WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polityka Rutkowski kupił pałac dla swojej agencji?

Rutkowski kupił pałac dla swojej agencji?

14.11.2016, godz. 05:00
RUTKOWSKI KUPIŁ PAŁAC DLA SWOJEJ AGENCJI
foto: Super Express

Słynny detektyw będzie panem na włościach? Krzysztof Rutkowski zakupił właśnie piękny, choć zrujnowany, XVIII- wieczny pałac. Ma zamiar sam zamieszkać w dawnej siedzibie niemieckiej rodziny książęcej albo otworzyć tu bazę swojej agencji detektywistycznej.

Rutkowski kupił zabytek od poprzedniej właścicielki, która nie interesowała się pałacem. Znajduje się on w Szczepowie, niedaleko Głogowa na Dolnym Śląsku. Blisko stąd do Poznania, Wrocławia, a także do Niemiec. Detektyw nie chce zdradzić, ile zapłacił za obiekt, ale pewne jest, że aby przywrócić mu świetność, będzie musiał wyłożyć kilka milionów złotych. Teraz w kilku miejscach dach grozi zawaleniem, niektóre komnaty są zagrzybione. Mimo to budynek robi ogromne wrażenie: zachowały się oryginalne podłogi, drzwi, są też oryginalne obrazy i rzeźby. Stoją tu też stare budynki gospodarcze, a pałac otoczony jest pięknym parkiem, w którym znajdują się stawy i basen.

Posiadłość detektywa od ulicy oddziela wysoki mur, a sam pałac otoczony jest fosą. Po remoncie obiekt śmiało będzie można nazywać fortecą Rutkowskiego.

Jakie są plany detektywa? - Być może w nim zamieszkam, a być może powstanie tu baza mojej agencji - mówi. - Nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji - dodaje.

Możliwe też, że detektyw otworzy w pałacu hotel bądź dom spokojnej starości. To ostatnio popularne rozwiązania biznesowe. Niewykluczone też, że Krzysztof Rutkowski budynek będzie chciał niebawem sprzedać z zyskiem.

Zobacz także: Częstochowa: Ukraińcy i Polacy pobili się w kolejce do sklepu. Są ranni

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: