WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Rydzyk dostanie od Ziobry 3 MILIONY na szkolenie sędziów i prokuratorów

Rydzyk dostanie od Ziobry 3 MILIONY na szkolenie sędziów i prokuratorów

12.10.2016, godz. 11:43
Tadeusz Rydzyk
foto: Super Express

Gra warta była świeczki. Ministerstwo Sprawiedliwości do rozdania miało 3 miliony złotych na szkolenia sędziów, prokuratorów. Walkę wygrała Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej i Medialnej w Toruniu. Uczelnia ojca Rydzyka pokonała m.in Wyższą Szkołę Informatyki Zarządzania i Administracji w Warszawie, czy Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Konkurs "Opracowanie i wdrożenie programów szkoleń medialnych dla pracowników sądów i prokuratury", ma za zadanie usprawnienie procesów komunikacji w polskim wymiarze sprawiedliwości. Zgodnie z założeniem wnioski mogły składać organizacje pozarządowe, partnerzy społeczni, przedsiębiorcy, szkoły wyższe, jednostki naukowe oraz Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury. Do ministerstwa dotarło 12 wniosków, z czego 10 spełniało kryteria formalne. 5 uzyskało wymaganą liczbę punktów. 9-osobowa komisja ustaliła, że to uczelnia Tadeusza Rydzyka powinna dostać grant. Zdobyła 106 punktów (ze 115 możliwych). Jak tłumaczono, biorąc pod uwagę alokację dostępną na konkurs (3 mln zł), dofinansowanie przyznano jednemu projektowi - napisał portal bezkompromisowo.pl.

Ministerstwo do rozdania miało aż 3 miliony złotych. 85 proc. z tej kwoty pochodziło z  Europejskiego Funduszu Społecznego, 15 proc.  z budżetu Skarbu Państwa. Jednymi z kryteriów, jakie należało spełniać aby uzyskać grant była możliwość włączenia do projektu specjalistów z co najmniej 3-letnim dziennikarskim doświadczeniem w mediach ogólnopolskich, oraz 3-letnim doświadczeniem zawodowym w dziedzinie emisji głosu, komunikacji, wizerunku, prawa prasowego - informuje portal.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: