WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Ryszard Petru zapowiada: ZABIERZEMY 500 plus...

Ryszard Petru zapowiada: ZABIERZEMY 500 plus...

21.11.2016, godz. 11:22
Ryszard Petru
Ryszard Petru foto: EAST NEWS

Ryszard Petru przez wielu Polaków jest uważany za lidera opozycji. Jego partia Nowoczesna w sondażach dawno przegoniła Platformę Obywatelską, co sprawiło, że Petru marzy o byciu premierem i otwarcie o tym mówi. W jednym z najnowszych wywiadów idzie o krok dalej i już zapowiada, co by zmienił jako szef rządu. Na pierwszy ogień wziąłby się za program 500 plus i pozbawił wsparcia finansowego wiele polskich rodzin.

Ryszard Petru już planuje, co by zrobił gdyby został premierem. W rozmowie z SuperStacją powiedział wprost, że zmiany wprowadziłby w programie 500 plus. - 500 plus musi być skorygowane - zapowiada Petru. I podaje dokładnie czego dotyczyłaby ta korekta. Zdaniem szefa Nowoczesnej trzeba wprowadzić kryterium dochodowe dla rodzin, a nie rozdawać pieniądze wszystkim rodzinom mających dwoje lub więcej dzieci. Ryszard Petru uważa, że lepiej żeby pieniądze z programu 500 plus trafiły do najbardziej potrzebujących, niż do tych, których i tak stać na utrzymanie dziecka.

Lider Nowoczesnej stwierdził otwarcie: - Nie może być tak, że osoby bardzo bogate otrzymują ten program, bo to przecież w ogóle niczemu nie służy. Proponujemy, aby osoby, których dochód w rodzinie przekracza 2,5 tys. zł na osobę, by tych pieniędzy nie dostawały - mówił Petru. I dodał: - Wolałbym, aby te środki trafiały do dzieci, bo często jest tak, szczególnie w sytuacjach patologicznych, że te pieniądze nie zdążą trafić do dzieci. Może tu być forma bonu. Pieniądze powinny być wydawane na bardzo konkretne potrzeby, a nie w formie gotówki - tłumaczył.

Sprawę zmiany w programie 500 plus po swoim dojściu do władzy podsumował krótko: - Dla osoby bardzo biednej 500 zł jest bardzo dużą kwotą, a dla zamożnych nie - mówił. Co na takie rozwiązanie powiedzą Polacy? Podoba Wam się pomysł Ryszarda Petru?

Czytaj: Ile Petru wydaje na PR? PORAŻAJĄCE KWOTY

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: