WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Rząd nie wie co mówi o 500+

Rząd nie wie co mówi o 500+

11.08.2016, godz. 02:00
BARTOSZ MARCZUK
BARTOSZ MARCZUK foto: EAST NEWS

Rodziny otrzymujące pieniądze z programu 500 plus usłyszały w ostatnich dniach od ważnych polityków dwie informacje - złą i dobrą. Szef zespołu doradców premiera oświadczył, że rząd nie ma pieniędzy na wypłaty świadczeń. Wiceminister pracy stwierdził, że rząd te pieniądze ma.

Niepokój w polskich domach zasiał Henryk Kowalczyk (62 l.), szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Stwierdził, że w przyszłym roku rządowi zabraknie 5 mld zł na realizację programu 500 plus. - Ale je znajdziemy - zapewnił. Mimo to z jego słów powiało pesymizmem. Tym bardziej że wcześniej wicepremier Mateusz Morawiecki (48 l.) stwierdził, że cały program jest na kredyt. - Skoro tak, to pewnie rząd odbierze 500 plus - pomyślano zapewne w wielu rodzinach.

- Nie ma absolutnie żadnego zagrożenia dla realizacji programu Rodzina 500 plus w kolejnych latach - powiedział natomiast wczoraj wiceminister rodziny Bartosz Marczuk (42 l.) w radiowych "Sygnałach Dnia". Powtarzał to później do znudzenia. Powiedział też coś, co powinno jeszcze bardziej uspokoić rodziców. - Obowiązujące decyzje administracyjne zostały wydane do września 2017 roku - wyjaśnił. Oznacza to tyle, że 500 plus nie można odebrać ot tak sobie. Gdyby jednak tak się stało, rodzice mogą walczyć o odebrane im uprawnienia przed sądem administracyjnym.

Zobacz też: DRAMAT ojca Rydzyka: Muszę żebrać!

Źródło: TVN24/x-news
tagi: 500 plus 500+
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: