WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polityka Rząd tańczy i śpiewa na urodzinach Radia Maryja [ZDJĘCIA i WIDEO]

Rząd tańczy i śpiewa na urodzinach Radia Maryja [ZDJĘCIA i WIDEO]

07.12.2015, godz. 02:00
Źródło: Super Express TV

Hojne prezenty, setki gości, wspólne śpiewy i modlitwy! Tak wyglądały 24. urodziny Radia Maryja, uroczyście obchodzone w Toruniu. W Hali Widowiskowo-Sportowej pojawiło się wielu polityków PiS z Jarosławem Kaczyńskim (66 l.) na czele.

Marszałek i wicemarszałek Senatu, wicemarszałek Sejmu, szefowa Kancelarii Premiera, ministrowie obrony, rolnictwa, sprawiedliwości, spraw wewnętrznych... To tylko kilkoro z całej rzeszy polityków PiS, którzy pojawili się na sobotnich uroczystościach rozgłośni o. Tadeusza Rydzyka (70 l.). Wśród zgromadzonych obecny był nawet zesłany na banicję z PiS poseł Łukasz Zbonikowski (37 l.). Od nieobecnego prezydenta Andrzeja Dudy (43 l.) szef jego gabinetu odczytał list z podziękowaniami za działalność radia.

Najuważniej słuchano jednak słów Kaczyńskiego. - Ojcze dyrektorze, bez ciebie nie byłoby tego zwycięstwa. (...) Muszę powiedzieć, że nie byłoby tego zwycięstwa bez Rodziny Radia Maryja - dziękował prezes PiS. W jego wystąpieniu nie zabrakło też odniesienia do roli Kościoła i jego nauki. - Każda ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę - przestrzegał Jarosław Kaczyński.

ZOBACZ: Andrzej Duda napisał list z okazji 24. urodzin Radia Maryja [WIDEO]

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: