WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Rzeczniczka PiS zrównała gejów z pedofilami? Poseł Nowoczesnej domaga się przeprosin!

Rzeczniczka PiS zrównała gejów z pedofilami? Poseł Nowoczesnej domaga się przeprosin!

09.11.2016, godz. 12:31
Beata Mazurek
foto: EAST NEWS

Paweł Rabiej z Nowoczesnej i Beata Mazurek, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości gościli w TVN24 w programie "Kawa na ławę". W trakcie rozmowy o proponowanej przez obóz rządzący reformie systemu edukacji doszło pomiędzy nimi do wymiany zdań. Rabiej poczuł się urażony słowami Mazurek,w których, w jego opinii zrównała gejów i pedofili.

Rabiej, który niedawno zadeklarował, że jest fomoseksualistą, w programie krytycznie ocenił plany minister Anny Zalewskiej, które określił jako "eksperyment na dzieciach" i "zły dotyk w polskiej szkole". Wówczas zareagowała rzeczniczka PiS, mówiąc: - Niech pan nie mówi o złym dotyku, to jest nieprzyzwoite, szczególnie pan nie powinien o tym mówić.

Jak powiedział Rabiej dziennikarzom w Sejmie: - Zrównywanie gejów z pedofilami jest nieprzyzwoite, to nadużycie i kłamstwo. Wypowiedź posłanki Beaty Mazurek dotknęła mnie i wiele osób o mojej orientacji w całym kraju. Poinformował, że domaga się przeprosin od rzeczniczki klubu PiS. Jak argumentował: - Wiem, że pani poseł Mazurek miała na myśli to, że jestem gejem, ale ta wypowiedź miała głębszą, nieprzyzwoitą sugestię. Zrównywała gejów z pedofilami. Domagam się przeprosin od rzeczniczki PiS.

 

 

Zobacz także: "Lekcja dyplomacji" polityka PO: Miejsce Trumpa jest na ŚMIETNIKU

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: