WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Rzecznik MON NIEGODNY Wikipedii. Wpis o nim został usunięty

Rzecznik MON NIEGODNY Wikipedii. Wpis o nim został usunięty

11.09.2016, godz. 10:15
misiewicz
foto: EAST NEWS

Wikipedię tworzy społeczeństwo, Bartłomiej Misiewicz - rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej służy dla tego społeczeństwa. I teraz okazało się, że to  SPOŁECZEŃSTWO nie uznaje jego postaci jako godnej miejsca w największej encyklopedii.

Przed kilkoma dniami rozpętała się mała burza na temat tego, że biogram Bartłomieja Misiewicza został usunięty z serwisu Wikipedia. Jak dowiedział się serwis wirtualnemedia.pl, wynikało to ze standardowych procedur: w notce brakowało przypisów. - Biogram Bartłomieja Misiewicza został napisany w oparciu nie wiadomo o co - powiedział serwisowi wirtualnemedia.pl Krzysztof Machocki, rzecznik stowarzyszenia Wikimedia Polska. Po dodaniu przypisów biogram Misiewicza został przywrócony.

Teraz jednak hasło zostało na stałe usunięte. Ma to być spowodowane faktem, że Misiewicz jest zbyt mało znaczącą postacią. - Najczęściej takie hasło zgłasza się do poczekalni, gdzie społeczność decyduje, czy dana postać już jest encyklopedyczna i warto ją opisać w Wikipedii czy lepiej poczekać, aż czymś się zasłuży - wyjaśnił Krzysztof Machocki.

Dowiedz się więcej: Misiewicz się TŁUMACZY - wydał OŚWIADCZENIE

Rzecznik MON nie tak dawno został odznaczony Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju. Kontrowersje przede wszystkim wzbudził jego wiek (26 lat) oraz małe doświadczenie (9 miesięcy na stanowisku). Ostatnio na jaw wyszło, że zasiada on w zarządach kilku państwowych spółek, nie mając odpowiedniego wykształcenia.

Teraz społeczeństwo, przynajmniej na Wikipedii, powiedziało Misiewiczowi NIE! Ale przy tak dynamicznej karierze rzecznika MON - kto wie, co zdarzy się w przyszłości…

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: