WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Ministerstwo Sprawiedliwości stanowczo o REWELACJACH Gazeta.pl.: nieprawdziwe insynuacje

Ministerstwo Sprawiedliwości stanowczo o REWELACJACH Gazeta.pl.: nieprawdziwe insynuacje

06.11.2016, godz. 10:14
MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI ZBIGNIEW ZIOBRO ZAGONI WIĘŹNIÓW DO PRACY.
MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI ZBIGNIEW ZIOBRO ZAGONI WIĘŹNIÓW DO PRACY. foto: Super Express

Rzecznik ministerstwa sprawiedliwości zdementował informacje podane przez Gazeta.pl, mówiącą o tym, że resort kierowany przez Zbigniewa Ziobrę pracuje nad podwyższeniem granicy wieku, w którym można uprawiać "legalny" seks. Według portalu ta granica miała być podwyższona do 18 lat. Informacja Gazeta.pl okazała się jednak być nieprawdziwa.

"Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12" - brzmi regulacja w kodeksie karnym.

W sobotę 5 listopada na portalu Gazeta.pl ukazał się artykuł, z którego wynikało, że resort Zbigniewa Ziobry planuje zmiany w tym zakresie. Górna granica "legalnego" seksu miała wynosić 18 lat. Okazało, że informacja portalu Gazeta.pl nie jest prawdziwa.

- Departament ma obowiązek odpisać na takie pismo. Jeśli sprawa jest poważna - a jak widać jest poważna, ponieważ Państwo się nią interesują - staramy się analizować różnego rodzaju postulaty, żeby odpowiedź była jasna i kompleksowa. To, że zajmujemy stanowisko, nie oznacza, że coś rozważamy lub projektujemy. Żadnych prac legislacyjnych w tej kwestii nie było i nie będzie - powiedział rzecznik ministerstwa portalowi Gazeta.pl.

 

Aktualizacja godz.: 17.10

Informację Gazeta.pl zdementował rzecznik ministerstwa:REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: