WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Małgorzata Sadurska dostanie 40 tys. zł podwyżki

Małgorzata Sadurska dostanie 40 tys. zł podwyżki

10.06.2017, godz. 05:00
MAŁGORZATA SADURSKA
MAŁGORZATA SADURSKA foto: Super Express

Małgorzata Sadurska (42 l.) została oficjalnie kandydatem na członka zarządu spółki Skarbu Państwa - PZU. Jak ustalił "Super Express", będzie tam zarabiała ok. 50 tys. zł netto. To aż pięć razy więcej od tego, co zarabiała jako szefowa Kancelarii Prezydenta.

Informację o zarobkach Sadurskiej potwierdziliśmy w naszych źródłach w PZU. Jej miesięczna pensja netto będzie się wahać między 47 tys. a 52 tys. zł netto. To oczywiście podstawowe wynagrodzenie. Dodatkowo może dostawać pensję z tytułu pełnienia funkcji członka rad nadzorczych w spółkach zależnych od ubezpieczeniowego giganta. Urzędniczka będzie również dostawać tzw. świadczenie niepieniężne (opieka medyczna, basen, makijażystka), miesięcznie może to być nawet kilkanaście tysięcy złotych. Do dyspozycji będzie miała BMW  5 z kierowcą.

O tym, że Sadurska odchodzi od prezydenta Andrzeja Dudy (45 l.), "Super Express" informował jako pierwszy tydzień temu. Nieoficjalnym powodem odejścia miał być konflikt między Sadurską a pozostałymi prezydenckimi ministrami, w szczególności Krzysztofem Szczerskim (44 l.). Jego pozycja po odejściu dyrektora biura prasowego Marka Magierowskiego (46 l.) znacznie wzrosła. Oficjalnie na temat przyczyn odejścia zaufanej współpracowniczki Andrzeja Dudy Pałac Prezydencki nie chciał się wypowiadać. - To jest decyzja pani minister. Decyzja została przyjęta i będzie obowiązywać od 12 czerwca. (.) Ktoś, kto jest pracownikiem takiego czy innego urzędu, ma prawo zrezygnować, jeśli ma inne plany czy inaczej chce kształtować swoją przyszłość. To jest oczywista rzecz - mówił w RMF FM rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński (39 l.).

Zobacz: Suski o przyszłych zarobkach Sadurskiej (ok. 90 tys. zł miesięcznie): To normalna pensja

autor: Sylwester Ruszkiewicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: