WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Sam prezes bronił marszałka

Sam prezes bronił marszałka

06.09.2016, godz. 05:00
JAROSŁAW KACZYŃSKI MAREK KUCHCIŃSKI
JAROSŁAW KACZYŃSKI MAREK KUCHCIŃSKI foto: Super Express

Takiej wojny w tym Sejmie jeszcze nie było! Poszło o odwołanie z funkcji marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego (61 l.), czego domagała się Platforma. Marszałek stołek jednak ocalił, a w jego obronie stanął sam prezes PiS Jarosław Kaczyński (67 l.).

- Jest pytanie: kogo Platforma chce odwołać, marszałka Kuchcińskiego czy mnie? - pytał z sejmowej mównicy Jarosław Kaczyński. - To zaszczyt, że mogę bronić człowieka tak uczciwego, tak prostej drogi jak marszałek Kuchciński. Powtarzam, marszałek nie zostanie odwołany - mówił prezes PiS. Kaczyński przypomniał, że za czasów PO było pięciu marszałków Sejmu. - Jeden z nich zachowywał się mniej więcej przyzwoicie (.), marszałek Grzegorz Schetyna, (...) cała reszta to było jedno wielkie nieszczęście - dodał.

Wniosek o odwołanie Kuchcińskiego PO złożyła pod koniec lipca. Zarzucała mu, że knebluje usta opozycji. - Kuchciński z lubianego parlamentarzysty stał się strażnikiem interesu monowładzy Jarosława Kaczyńskiego - grzmiał wczoraj poseł PO Tomasz Lenz (48 l.).

Ostatecznie Kuchciński stołek ocalił. Za jego odwołaniem głosowało 169 posłów (PO, Nowoczesna i PSL), a przeciw było 234. Posłowie Kukiz'15 wstrzymali się od głosu.

Zobacz także: Pokaz "Smoleńska". Zaproszona Doda, ale nie MĄŻ jednej z ofiar!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: