WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Schetyna chce wpisać kompromis aborcyjny do konstytucji. Petru: "Nie ma sensu"

Schetyna chce wpisać kompromis aborcyjny do konstytucji. Petru: "Nie ma sensu"

02.10.2016, godz. 18:31
Schetyna, Petru
foto: Fotomontaż SE.pl

Dziś na konwencji Platformy Obywatelskiej w Gdańsku, Grzegorz Schetyna powiedział między innymi, że jego partia chciałaby wprowadzić do konstytucji zapis o tak zwanym kompromisie aborcyjnym. Ryszard Petru z Nowoczesnej nie widzi sensu w takim działaniu.

- Nie ma sensu wpisywać kompromisu aborcyjnego do konstytucji - ocenił pomysł Grzegorza Schetyny Ryszard Petru. Skrytykował też pomysł likwidacji CBA i IPN. Według Petru te  instytucje nie stanowią w Polsce problemu. - Nie wszystko się da napisać w konstytucji - dodał Petru. Przy okazji skomentował spór o aborcję, który od tygodnia toczy się w naszym kraju.

- Skandalem jest to, że została odrzucona ustawa liberalizująca, bo w ramach debaty parlamentarnej można by pewne dobre rozwiązania z tej ustawy przyjąć - ocenił Petru. - W związku z tym nie wiem, który głos Platformy jest ważniejszy, czy ten, który mówi o kompromisie, czy ten, który mówi o tym, aby tę radykalną i niehumanitarną ustawę, która zakazuje aborcji, skierować do dalszych prac w parlamencie - dodał lider Nowoczesnej. - Ewidentnie widzieliśmy hipokryzję PiS-u - mówili, że oba projekty trafią do dalszych prac, trafił tylko jeden - powiedział. - To, że ktoś coś przygotowuje, nic nie znaczy; zobaczymy, jak będą wyglądały dalsze prace - stwierdził Petru.

Zobacz: Znikną CBA i IPN? Tego chce Platforma Obywatelska

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: