WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Sędzia Łączewski powinien pójść do psychiatry? Tak uważa inny sędzia

Sędzia Łączewski powinien pójść do psychiatry? Tak uważa inny sędzia

24.06.2017, godz. 14:06
sąd, sędzia, wymiar sprawiedliwości
wymiar sprawiedliwości foto: Super Express

Piątkowe "Wiadomości" przygotowały materiał o decyzji sędziego z warszawskiego sądu, Wojciecha Łączewskiego, który miał zawiesić postępowania wytoczone przeciwko prezes TK, ponieważ uznał, że jej wybór był nielegalny więc Trybunał nie posiada prezesa. Mec. Piotr Łukasz Andrzejewski, sędzia Trybunału Stanu w materiale TVP stwierdził bezkompromisowo: - Myślę, że jest podejrzenie o popełnienie przestępstwa przez tego sędziego. Co więcej, wysłał swojego kolegę po fachu do psychiatry!

Według Andrzejewskiego nie ma możliwości, aby sędzia Łączewski nie uznawał prawidłowo wybranej prezes Trybunału Konstytucyjnego. Jego zdaniem powołanie prezes zostało ocenione właściwie, ten organ funkcjonuje, sam sędzia nie może tego obalić. Samą postawę sędziego Łączewskiego ocenił krótko: - Jest więcej informacji świadczących o tym, że jest to osoba niezrównoważona i powinien pojawić się wniosek o uchylenie mu immunitetu.

Członek Trybunału Stanu (z rekomendacji PiS) zaznaczył, że zachowanie Łączewskiego może być przestępstwem, ponieważ: - W ramach reformy władzy sądowniczej, w przypadku podejrzenia niezrównoważenia psychicznego czy politycznego sędziego, musi istnieć jakaś forma badań okresowych, przynajmniej psychiatrycznych.

Zobacz także: Tusk chciał być pomocny, internauci mają używanie i wyzywają od "lokajów"

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: