WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Sędziowie porównali Kaczyńskiego do Hitlera?

Sędziowie porównali Kaczyńskiego do Hitlera?

24.09.2016, godz. 02:00
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński foto:

Na profilu twitterowym warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich iustitia pojawił się post przyrównujący Jarosława Kaczyńskiego (67 l.) do Adolfa Hitlera. Po kilku godzinach wpis zniknął, centrala odcięła się od sprawy, pojawiły się nawet przeprosiny.

Poszło o słowa posła PiS Marka Suskiego (58 l.), który wychwalał w wywiadzie prezesa Kaczyńskiego (piszemy o tym obok). Wpis komentujący jego wypowiedź pojawił się na warszawskiej stronie Iustitii. "Niczym Führer. Też wszystko poświęcił dla narodu. Ein volk, ein Reich, ein Führer" - napisano na Twitterze. I rozpętała się burza.

- Porównanie jednego z najwybitniejszych polskich polityków III RP do masowego mordercy pokazuje poziom intelektualny i moralny ważnych środowisk sędziowskich. Jak potem liczyć na sprawiedliwość i merytoryczne orzeczenie u sędziego, który nie odróżnia tak prostych faktów. W środowisku sędziowskim skandal za skandalem - komentuje nam Patryk Jaki (31 l.), wiceminister sprawiedliwości.

Oburzający tweet zniknął, w jego miejsce pojawiły się przeprosiny. - Chodziło nam wyłącznie o wskazanie absurdalności wypowiedzi - tłumaczono się. Od całej sprawy próbuje odciąć się centrala stowarzyszenia.

- To w ogóle nie jest oficjalne konto. Nie wiem, kto je prowadzi. My nie mamy z tą sprawą nic wspólnego - powiedział nam rzecznik Bartłomiej Przymusiński. A je dnak na oficjalnym profilu pojawiły się wyjaśnienia: "Przepraszamy za niewłaściwy wpis, zwróciliśmy się do oddziału o wyjaśnienie. Na naszą prośbę oddział Iustitia Warsaw zmienił osobę prowadzącą ich konto". W końcu pojawiło się oświadczenie warszawskiego oddziału Iustitii. - Wpis został umieszczony bez wiedzy i zgody Zarządu Oddziału i nie jest naszym stanowiskiem. Osoba odpowiedzialna za administrowanie profilem została pozbawiona swoich uprawnień - skomentował Wojciech Buchajczuk, prezes oddziału.

Czytaj: Pawłowicz UJAWNIA: Przekonałam Kaczyńskiego do marihuany. TYLKO w "Super Expressie"

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: