WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Sejm przyjął poprawki do ustawy o TK. Gasiuk-Pihowicz: 22 lipca powstało autorytarne państwo PiS!

Sejm przyjął poprawki do ustawy o TK. Gasiuk-Pihowicz: 22 lipca powstało autorytarne państwo PiS!

22.07.2016, godz. 12:30
Kamila Gasiuk-Pihowicz
foto: Super Express

Po burzliwej, nocnej debacie, posłowie zagłosowali nad nową ustawą o Trybunale Konstytucyjnym. To w czasie ostatniego posiedzenie Sejmu przed wakacjami posłowie zdecydowali o przyjęciu poprawek, które Senatu do nowej ustawy. Emocje w sali plenarnej nie opadły od wczoraj i dziś głosowanie nie przebiegało spokojnie. - 22 lipca 2016 roku powstało autorytarne państwo PiS! - mówiła posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Prace nad nową ustawą o Trybunale Konstytucyjnym zostały zakończone. Sejm przyjął poprawki senackie i teraz ustawa trafi już do podpisu prezydenta. Andrzej Duda ma 21 dni na podpisanie ustawy i jej ogłoszenie lub jeszcze przed podpisaniem skierowanie ustawy do rozpatrzenia przez Trybunał Konstytucyjny. Ma też prawo, by jej nie podpisać. W Senacie zgłoszono 27 poprawek, którymi zajęli się posłowie. Nie obeszło się bez zgrzytów i oskarżeń. Posłowie opozycji wspominali nocą debatę pełna awantur. Zarzucili też marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu, że zabrania posłom z innych niż PiS partii wyrażać swojego zdania i zadawać pytań, a obrady prowadzi skandalicznie: - W trakcie debaty o TK Marszałek Kuchciński zakazał opozycji dalszego zadawania pytań. To cenzura? To skandal? Nie, to czysty PiS - napisał na Twitterze poseł Myrcha z PO. Podobnie oceniła obrady posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt: - Wstyd i hańba dla posłów-radców prawnych PiS. Czeka was postępowanie dyscyplinarne! A jej partyjna koleżanka dodała: - Zmierzenie się z osobistą odpowiedzialnością za uchwalanie ustawy paraliżującej Trybunał okazało się ponad siły posłów PiS.Odebrano nam głos - skomentowała w Internecie Kamila Gasiuk-Pihowicz. A lider PSL grzmiał z mównicy:- Marszałek Kuchciński chce stworzyć Sejm niemy!

Zobacz: Nocna AWANTURA w Sejmie. Poseł POKAZAŁ środkowy PALEC! [WIDEO]

Źródło: X-NEWS
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: