WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Sejm zdecydował- państwowa szkoła będzie nosić imię ś.p. Lecha Kaczyńskiego

Sejm zdecydował- państwowa szkoła będzie nosić imię ś.p. Lecha Kaczyńskiego

14.09.2016, godz. 11:08
Lech Kaczyński
foto: Super Express

W środowy poranek Sejm uchwalił nowelizację ustawy o Krajowej Szkole Administracji Publicznej. Od tej pory ma ona nosić imię zmarłego Lecha Kaczyńskiego. Za uchwaleniem nowelizacji opowiedziało się 229 posłów, 167 było temu przeciwnych, a 40 wstrzymało się od głosu. Teraz nowelizacja została skierowana do Senatu.

 

Krajowa Szkoła Administracji Publicznej zaczęła uczyć we wrześniu 1991 r. Jej wzorem była francuska Ecole Nationale D'administration. Jej zadaniem jest kształcenie urzędników służby cywilnej, przygotowanych do pełnienia funkcji kierowniczych, eksperckich i menedżerskich w administracji publicznej.

Informację o nowym patronie uczelni Sejm potwierdził na swoim twitterowym koncie:

 

 

PO próbowało wcześniej przeforsować, aby patronem szkoły został były premier Tadeusz Mazowiecki. Za odrzuceniem tej poprawki opowiedziało się 259 posłów, 127 poparło ją, a 45 wstrzymało się od głosu. Przy tej okazji najdziwniejsze jednak jest, że kandydatury Mazowieckiego nie poparli posłowie Nowoczesnej którzy od kilku dni walczą o upamiętnienie właśnie Mazowieckiego poprzez pomnik i most w Warszawie...

 

 

Przy okazji głosowania doszło też do zabawnej sytuacji związanej z pomyłką jednego z posłów:

 

 

Zobacz także: 224 zł za m2 w centrum Warszawy?! Za tyle mieszkanie miała kupić Pitera!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: