WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Seksposeł straci immunitet?!

Seksposeł straci immunitet?!

27.09.2016, godz. 05:00
Łukasz Zbonikowski
foto: EAST NEWS

Jak ustalił "Super Express", do Sejmu wpłynął wniosek o uchylenie immunitetu Łukaszowi Zbonikowskiemu (38 l.). Złożyła go żona polityka PiS. Monika Zbonikowska twierdzi, że poseł ją pobił.

- Wpłynął wniosek pełnomocnika oskarżycielki prywatnej o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Łukasza Zbonikowskiego - informuje nas sejmowe biuro prasowe. Prywatną oskarżycielką jest żona Monika, a chodzi o dwie sprawy dotyczące małżeńskiej awantury. Pierwsza miała miejsce rok temu, tuż przed wyborami. Wtedy, według żony, polityk miał ją pobić i zabrać telefon. Monika Zbonikowska najpierw wycofała oskarżenie z prokuratury, a teraz ponownie powróciła do tamtego wydarzenia. Ale to nie wszystko. - Mogę potwierdzić, że do naszego sądu wpłynął prywatny akt oskarżenia. Chodzi o naruszenie nietykalności cielesnej. Oskarżająca wskazuje dwa takie przypadki - informuje w rozmowie z "Gazetą Pomorską" Julita Preis, prezes Sądu Rejonowego w Chełmnie.

Sprawa jednak nie może ruszyć, bowiem posła chroni immunitet. Stąd wniosek do Kancelarii Sejmu. Polityk zrzeknie się tej ochrony? - Na razie nie dostałem żadnej informacji, że jest taka potrzeba. Będzie problem, będzie rada - mówi nam Zbonikowski. Czy PiS zagłosuje za odebraniem mu immunitetu? - Nie wiemy jeszcze, jaka będzie decyzja klubu w sprawie posła Łukasza Zbonikowskiego - komentuje Adam Lipiński (60 l.), wiceprezes PiS.

Zobacz także: Kijowski podważa dane policji i podaje KURIOZALNY powód niższej frekwencji!

W sądzie toczy się sprawa rozwodowa Zbonikowskich. O niewierności posła mają świadczyć wyniki badań bielizny polityka, na której znaleziono ślady DNA należące do jego byłej asystentki. - Moja żona podaje nieprawdziwe informacje. Łatwo jest jej zniszczyć mi reputację fałszywymi oskarżeniami. Człowiek nie uświadamia sobie nawet, jak nienawiść i pazerność zaślepia kobietę, dla której nie liczy się nic, nawet przyszłość dzieci - tłumaczył niedawno Zbonikowski dziennikarzom. Wnioskiem o uchylenie mu immunitetu ma się zająć w październiku sejmowa Komisja Regulaminowa.

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: