WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Senator PO chce zakazać rozmów przez telefon komórkowy!

Senator PO chce zakazać rozmów przez telefon komórkowy!

18.08.2016, godz. 04:30
Robert Dowhan
Robert Dowhan foto: Super Express

Polityk chciałby... zakazać rozmów przez telefon komórkowy w środkach komunikacji miejskiej i miejscach publicznych, m.in. w autobusach czy restauracjach. W tej sprawie wysłał nawet pismo do rządu PiS.

Gdyby nie dokument, nie uwierzylibyśmy, że polityk na serio wpadł na taki pomysł. A jednak! Senator skierował swoją prośbę na 12. posiedzeniu Senatu do szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka (47 l.). " Jako senator wnoszę o podjęcie odpowiednich działań mających na celu wprowadzenie zakazu telefonów komórkowych w miejscach publicznych oraz innych obiektach użytkowych (.) Głośne rozmowy w środkach transportu publicznego, restauracjach, teatrach, kinach, muzeach, ale także na terenie obiektów rekreacyjnych, stają się wręcz nie do wytrzymania " twierdzi w piśmie do MSWiA Robert Dowhan (49 l.).

Urzędnicy jednak zakazywać niczego nie będą. - Proponowany generalny i powszechny zakaz korzystania z telefonów komórkowych w miejscach publicznych stanowiłby bardzo znaczącą ingerencję w sferę praw i wolności osobistych jednostki. Korzystanie z telefonów w miejscach publicznych w sposób nieuciążliwy dla innych osób jest głównie kwestią przestrzegania ogólnie przyjętych zasad kultury i współżycia społecznego, nie powinno zaś być przedmiotem norm prawa - odpisała senatorowi w imieniu MSWiA minister cyfryzacji Anna Streżyńska (49 l.). Co ciekawe, kiedy rządziła Platforma, senator Dowhan takich pomysłów nie miał. Wtedy głośne rozmowy mu zupełnie nie przeszkadzały.

Zobacz: Marihuana będzie legalna w Polsce? Za tym pomysłem jest nawet PiS!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: