WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Senator PO odpowiada Hannie Bakule: Jestem taką kaleką i uważam życie za udane

Senator PO odpowiada Hannie Bakule: Jestem taką kaleką i uważam życie za udane

05.10.2016, godz. 13:48
Senator PO odpowiada Hannie Bakule: Jestem taką kaleką i uważam życie za udane
foto: Fotomontaż SE.pl

Wypowiedź Hanny Bakuły na temat aborcji i "Czarnego protestu" odbiła się w mediach szerokim echem. Przypomnijmy, że malarka i publicystka stwierdziła, że jeżeli w życie wejdą przepisy proponowane w obywatelskim projekcie "Stop aborcji", to: - Jeżeli to się odpuści, to będzie kupa kalek, bękartów, dzieci z wadami. Kupa samobójstw i zabójstw. Odpowiedział jej niepełnosprawny od urodzenia senator PO Jan Filip Libicki.

Hanna Bakuła, malarka, a także publicysta m.in. w magazynie "Skarb", kilka dni temu powiedziała w rozmowie z jednym z portali: - Każda kobieta albo jest kobieta, albo ma córkę, matkę, wnuczkę, siostrę, przyjaciółkę. To ustawa, która zagraża wszystkim kobietom. Jeżeli to się odpuści, to będzie kupa kalek, bękartów, dzieci z wadami. Kupa samobójstw i zabójstw. Jeśli ktoś tego nie rozumie, bardzo mu współczuję. Był to jej komentarz do sprawy aborcji i poniedziałkowego protestu kobiet. Trzeba przyznać, że Bakuła nie przebierała w słowach, co zauważył polityk Platformy Obywatelskiej. Jan Filip Libicki to senator poruszający się na wózku, jest niepełnosprawny od urodzenia. Libicki postanowił zareagować na słowa Bakuły i na swoim blogu umieścił poruszający wpis. - Rozumiem, że według nomenklatury pani Bakuły, to ja właśnie, będąc osobą z niepełnosprawnością od urodzenia, jestem taką kaleką. Pragnę więc Hannę Bakułę poinformować, że ja swoje życie uważam za bardzo udane - zaczął senator i dodał, że zna wiele osób, które są niepełnosprawne, a mimo to uważają tak jak on.

Libicki odczytał słowa Bakuły jako przebieranie w ludziach i ich dzielenie: - Hanna Bakuła mówi bowiem jasno, że traktuje aborcję jako, po prostu, najzwyklejsze narzędzie do stosowania selekcji. Do stosowania eugeniki - zauważył polityk.

Sprawdź: Hanna Bakuła o #CzarnyProtest: Będzie kupa KALEK, BĘKARTÓW, dzieci z wadami

Zwrócił też uwagę na słowo "bękart" określające dziecko urodzone w niezalegalizowanym związku, którego dziś raczej się nie używa, bo uważane jest za bardzo obraźliwe: - Bo przecież jest to dawne i brzydkie określenie kogoś, kto jest owocem wolnego związku. A przecież środowiska, z którymi pani Bakuła tak bardzo jest związana, tyle mówią o potrzebie uregulowanie związków partnerskich. O tym ile w tych związkach przychodzi na świat dzieci. A tu oto, bez żenady, te dzieci obraża. Jedynym usprawiedliwieniem dla tej wypowiedzi może być więc tylko to, że Hanna Bakuła zwyczajnie nie wie co mówi… - czytamy na blogu Libickiego.

Senator podkreślił, że jeśli chodzi o "kupę kalek", to i on się zalicza, ale to nie znaczy, że czuje się gorszy, ma nieudane życie. Bo jest wręcz odwrotnie. Na koniec Jan Filip Libicki podziękował swoim rodzicom: - Dozgonnie wdzięczny jestem i będę moim rodzicom, że 45 lat temu nie słuchali rad pani Hanny Bakuły, ani osób podobnie do niej myślących…

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: