WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Shaded pokazała wulgarne groźby pod jej adresem, FB zablokował JEJ konto

Shaded pokazała wulgarne groźby pod jej adresem, FB zablokował JEJ konto

25.11.2016, godz. 13:23
Miriam Shaded
foto: Super Express

Tyle się narzeka w ostatnim czasie na paradoksy wybiórczych cenzur na FB. Doszło już do spotkania minister cyfryzacji, Anny Streżyńskiej z przedstawicielami tejże firmy. Tymczasem absurdalne zawieszenia kont trwają dalej. Prezes Fundacji Estera, związana z partią "Wolność" Miriam Shaded znana jest ze swojego negatywnego stosunku do islamu. Na swoim Facebooku postanowiła zamieścić bardzo wulgarne groźby, jakie dostała i zapytała: - Aha... Panowie, i co ja mam takiemu pokojowemu muzułmaninowi odpisać?. Ku swojemu zaskoczeniu, FB w reakcji na jej wpis zablokowało jej konto na 30 dni.
Podający się za Osamę J. mężczyzna groził Shaded za pośrednictwem mediów społecznościowych, zamieszczając wulgarne komentarze. Były one niewątpliwie bardzo obelżywe, gdyż brzmiały np. tak "Wkrótce zrobię z ciebie większą dz...ę niż teraz jesteś i każdy będzie mógł ci r...ć i l...a za darmo" czy "K...wo jedna jak Cię tylko dorwę to będzie twoja d...a biedna".

Jej ironiczny komentarzi opublicznienie danych grożącego spotkała się z reakcją FB. Komentarz został usunięty a jej konto zablokowane na 30 dni. Jako powód podano "naruszenie standardów społeczności".

 

 

W rozmowie z Wirtualną Polską Shaded wyraziła swoje zbulwersowanie, mówiąc: - To skandal! Moje konto na Facebooku zostało zablokowane na 30 dni z zupełnie niezrozumiałych dla mnie powodów, a komentarz, w którym nie było nic niestosownego, usunięty. Jako powód podano "naruszenie standardów społeczności". Przez te działania nie mam żadnego kontaktu z osobami, które piszą do mnie z zagranicy. To było jedno z podstawowych narzędzi mojej pracy. Co więcej FB nie informuje o blokadzie osób próbujących się ze mną skontaktować, przez co mogą one odnieść wrażenie, że ignoruję ich sprawy. Moja praca została więc kompletnie sparaliżowana.

Pisarz skomentował ironicznie:

 

 

Zobacz także: Max Kolonko chce nawiązać współpracę z TVN

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: