WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polityka Sikorski zadrwił z Lecha Kaczyńskiego i jego pomników

Sikorski zadrwił z Lecha Kaczyńskiego i jego pomników

03.05.2017, godz. 11:58
Radosław Sikorski
foto: Super Express

W dniu Flagi Narodowej, czyli 2 maja w Białej Podlaskiej został odsłonięty pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich. Na uroczystym odsłonięciu pomnika obecny był prezes PiS. Jarosław Kaczyński wyraził podziękowanie za to, że pomnik upamiętniający jego brata powstał  i powiedział, że takie monumenty powinny stanąć w każdym mieście. Jego słowa złośliwie skomentował Radosław Sikorski.

Jarosław Kaczyński był bardzo poruszony tym, że w Białej Podlaskiej powstał pomnik jego brata Lecha Kaczyńskiego i bratowej Marii Kaczyńskiej. Tak dziękował wszystkim, którzy sprawili, że monument został postawiony: - Muszę podziękować z całego serca za to, że tu, w Białej Podlaskiej, stanął ten pomnik. Pomnik mojego brata, mojej bratowej, prezydenta Rzeczypospolitej i pierwszej damy - powiedział. Podkreślił, że byłemu prezydentowi i jego żonie należą się pomniki, bo Lech Kaczyński wpisał się w polską historię, jak być może nikt inny w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Do tego dodał, że takie pomniki powinny powstać w wielu miastach, bo prezydent Kaczyński na to zasłużył - Dlatego powtarzam, wpisał się w naszą historię w ten sposób, iż każdy, kto jest polskim patriotą, musi być przekonany, że warto, by jego pomniki stały w różnych polskich miastach - przekonywał Kaczyński.

Na jego słowa zareagował były minister Radosław Sikorski. Na Twitterze napisał: - Jeśli będą dotacje, postawię w mojej wsi pomnik obu braci Kaczyńskich. Z napisem na cokole, ku przestrodze: TERRAIN AHEAD! PULL UP! Pod wpisem pojawiły się komentarze oburzonych internautów: - Tylko ohydna,cyniczna kanalia jest w stanie spłodzić taką podłość. Ale mówcie,mówcie...niech ludzie zobaczą kim jesteście naprawdę; Co jakiś czas wydaje mi się, że nie można niżej upaść. I co jakiś czas okazuje się, że się mylę; Słaby żart, Panie Radosławie. Przykre i niesmaczne; Żart jest ohydny i na poziomie kpienia ze zmarłych. Mówię to ja, wróg teorii spiskowych o Smoleńsku; Pan tak na serio?-i pomyśleć,że ktoś zamieszczający tak żenująco-kpiarskie wpisy był szefem MSZ :( Masakra.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: