WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Skandal! MINISTER Graś bierze 11 tys. za nic!

Skandal! MINISTER Graś bierze 11 tys. za nic!

16.01.2014, godz. 02:00
Graś bierze 11 tys. za nic!
foto:

Przestał być rzecznikiem rządu, wydawało się, że straci też posadę w Kancelarii Premiera i wróci do sejmowych ław. Ale Paweł Graś (50 l.) jest nadal ministrem w KPRM i zarabia ok. 11 tys. zł miesięcznie. Za co? Jako jedyny minister nie ma przypisanych obowiązków.

Graś przestał być rzecznikiem rządu w połowie grudnia, gdy został wybrany na sekretarza generalnego PO. Jednak pozostał na stanowisku sekretarza stanu (czyli wiceministra) i pobiera pensję w wysokości 10,8 tys. zł brutto. Co będzie teraz robił? Na stronie KPRM przy wszystkich ministrach z Kancelarii Premiera widnieje zakres obowiązków. Przy wszystkich, tylko nie przy Grasiu... Kilka dni temu na konferencji zapewniał, że będzie coś robił. - Na pewno wśród obowiązków będą relacje z parlamentem - mówił. Wygląda na to, że tak ciepłej posady nie miał od czasu, kiedy opiekował się pałacykiem należącym do niemieckiego przedsiębiorcy. Za opiekę miał możliwość darmowego mieszkania w nim.

Zobacz: Paweł Graś podsumowuje: Nie byłem idealny

Teraz w KPRM będzie korzystał z samochodu, miał gabinet z sekretarką. Oprócz ministerialnej pensji będzie pobierał dietę z Sejmu - 2569 zł. Otrzyma też wynagrodzenie z tytułu funkcji sekretarza generalnego PO? Jego poprzednik Andrzej Wyrobiec (50 l.) dostawał. - Wyrobiec był w PO zatrudniony. Paweł Graś nie będzie pobierał pensji - zapewnia rzecznik PO Paweł Olszewski (35 l.). Bo jest zatrudniony KPRM. Proste.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: