WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka SKANDALICZNY apel Wałęsy do UE w niemieckiej gazecie

SKANDALICZNY apel Wałęsy do UE w niemieckiej gazecie

07.11.2016, godz. 10:21
LECH WAŁĘSA
LECH WAŁĘSA foto: EAST NEWS

Lech Wałęsa udzielił wywiadu niemieckiej gazecie "Sueddeutsche Zeitung". Oceniał tam obecną sytuację w Polsce. Dość nieoczekiwanie  i bardzo kategorycznie zaapelował do włodarzy Unii Europejskiej: - Domagam się efektywnych działań, łącznie z groźbą wykluczenia z Unii Europejskiej (Polski-red.). Zdaniem byłego prezydenta,jeśli któreś państwo członkowskie UE nie stosuje się do wspólnych reguł, powinna istnieć możliwość wykluczenia go ze wspólnoty.

Oceniając zwycięstwo PiS w ostatnich wyborach Wałęsa stwierdził, że „ludzie Kaczyńskiego sięgając po populizm i demagogię wprowadzili wiele zła i będą to kontynuować, aż nie zostaną zatrzymani”. Jednocześnie zapowiedział, że będzie się starał doprowadzić do referendum w sprawie przyśpieszenia wyborów powszechnych. Dodał również: - Polska znajduje się w ślepej uliczce i dlatego potrzebuje pomocy z całego świata.

 

 

Były prezydent bardzo krytycznie odniósł się do braci Kaczyńskich. Jak wspominał, w latach 90-tych nie bez powodu zwolnił ich z zajmowanych stanowisk w kancelarii prezydenta. Jak uzasadniał: - Uważałem ich za niebezpiecznych i doszedłem do wniosku, że trzeba ich pozbawić tych stanowisk, na których mogą podejmować ważne polityczne decyzje. Są oni niepewni, zakompleksieni i dlatego patrzą wstecz, a nie do przodu.

 

 

Zobacz także: Grafolog bada akta TW Bolka. Sławomir Cenckiewicz UJAWNIA swoją teorię

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: