WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Skiba UDERZA w Kukiza: Jest Andrzejem Lepperem w glanach!

Skiba UDERZA w Kukiza: Jest Andrzejem Lepperem w glanach!

10.11.2016, godz. 15:34
Skiba
Skiba foto: AKPA

Krzysztof Skiba udzielił wywiadu Wirtualnej Polsce. Opowiadał w nim o swoich odczucia względem rządzącego Prawa i Sprawiedliwości, o których wydał niedawno całą płytę pt. "Czarne słońce narodu". W trakcie krytyki partii Jarosława Kaczyńskiego lider Big Cyc nie omieszkał również skrytykować swojego kolegę po fachu, Pawła Kukiza. W jego opinii pełni on obecnie funkcję "kapciowego" dla przywódcy PiS.

Dziennikarz zauważył w pewnym momencie rozmowy, że w Sejmie znajdują się "rockmani" Piotr Liroy-Marzec oraz Paweł Kukiz. Wówczas Skiba błyskawicznie zareagował: - Paweł już nie jest rockmanem, po czym argumentował: - Współczuję Pawłowi Kukizowi. Sam się wypisał ze świata artystów. Już się chyba nudził graniem i śpiewaniem. Wypalił się. Mówił, że nie ma pomysłów na nowe piosenki. Miał wiele przebojów, grał na wszystkich możliwych festiwalach - od Jarocina do Opola - i mu się chyba znudziło. Poszedł do polityki, a to już jest inna zabawa.

Dalej ostro stwierdził, "że głosy oddane na Kukiza były zmarnowane". W jego opinii: - Może to zbyt surowe określenie wobec Pawła Kukiza, ale wyczytałem w Internecie, że jest dziś "kapciowym" Jarosława Kaczyńskiego. I to jest niestety prawda. Kukiz'15 jest przybudówką PiS. Gdy czytam poważne analizy na przykład prof. Aleksandra Halla, któremu trudno zarzucić, że jest lewakiem, to dochodzę do takiego właśnie wniosku. Hall jest konserwatystą z krwi i kości...On klubu Kukiz'15 nie bierze pod uwagę jako opozycji.

Znacznie cieplej wypowiedział się jednak o pośle Liroyu. Jak przyznał: - Osobiście doceniam jednak posła Liroya, który wykonuje bardzo pożyteczną pracę ws. marihuany leczniczej. Jeśli Liroy i Kukiz'15 doprowadzą do jej legalizacji i tym samym pomogą wielu chorym, to odwołam zdanie, że głosy na Kukiz'15 były zmarnowane.

Na koniec gorzko skonstatował: - Rozumiem, że jest potrzeba trzeciej siły, bo ludzie rzygają PO i PiS, ale ta alternatywa w postaci Kukiz'15 jest nieciekawa - to pusty bunt, bez pozytywnego programu. Jedyne, czego chciał, to referendum ws. zmiany konstytucji, ale suweren olał Pawła Kukiza i nie poszedł głosować. Jest dla mnie Andrzejem Lepperem w glanach i to się cały czas potwierdza.

Zobacz także: Wraca sprawa spalonej budki pod ambasadą rosyjską! Rusza nowe śledztwo

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: