WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Sławomir Broniarz ZAPOWIEDZIAŁ PROTEST przeciwko reformie edukacji

Sławomir Broniarz ZAPOWIEDZIAŁ PROTEST przeciwko reformie edukacji

11.08.2017, godz. 11:57
Sławomir Broniarz
foto: Super Express

Szef ZNP Sławomir Broniarz zapowiedział protest przeciwko reformie edukacji. Ma się on odbyć na początku września, najprawdopodobniej przed budynkiem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Broniarz podał datę i godzinę protestu. - Nie chcemy pozwolić na to, żeby sprawa reformy to, co przygotowała pani minister Zalewska zniknęła z przestrzeni publicznej - podkreślił Broniarz.

Sławomir Broniarz gościł w poranny programie TVN24. Przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział, że planowany jest strajk przeciwko reformie edukacji, którą stworzyło ministerstwo Anny Zalewskiej. Broniarz przyznał, że strajk ma być zorganizowany wraz z nauczycielami i rodzicami uczniów, a także ze organizacjami pozarządowymi. Wstępnie strajk planowany jest na początek września: - Po pierwszym dzwonku. Zakładamy, że to będzie 4 września, w poniedziałek, mniej więcej między godziną 15 a 17. Chcemy, żeby to było wydarzenie przed Ministerstwem Edukacji Narodowej - powiedział szef ZNP.

Broniarz podkreślił, że strajk jest potrzeby, by nie zapomnieć o reformie, bo dotyczy ona bardzo ważnej kwestii społecznej: - Nie chcemy pozwolić na to, żeby sprawa reformy  to, co przygotowała pani minister Zalewska zniknęła z przestrzeni publicznej. Nie dlatego, że uwielbiamy protesty, wręcz przeciwnie. Chcemy zwrócić uwagę na to, że to jest najważniejsza dziedzina życia społecznego - wyjaśnił przewodniczący ZNP.

Zobacz: Minister edukacji zapowiada: Będą podwyżki i więcej pracy

Sprawdź: Nie będzie Miłosza w podstawie programowej szkoły? MEN wyjaśnia

Polecamy: Zalewska kłamała? ZNP informuje, ilu nauczycieli straci od września pracę

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: