WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Sławomir Nowak został obywatelem Ukrainy

Sławomir Nowak został obywatelem Ukrainy

25.10.2016, godz. 02:00
Sławomir Nowak w sądzie 2014
Sławomir Nowak w sądzie w 2014 foto: EAST NEWS

Najwyraźniej w Polsce nie mógł znaleźć pracy! Sławomir Nowak (42 l.), były minister transportu w rządzie Donalda Tuska (59 l.), na dobre związał się już z Ukrainą. Nie dość, że niedawno został szefem tamtejszej państwowej agencji drogowej, to teraz przyjął ukraińskie obywatelstwo.

Informacje o obywatelstwie potwierdził sam Nowak. - Jestem z tego powodu bardzo dumny - skwitował. Dodał także, że nie zrzekł się obywatelstwa polskiego. A nasi sąsiedzi już go chwalą. - Pan Nowak jest fachowcem, którego potrzebuje Ukraina. Otrzymał obywatelstwo Ukrainy i mam nadzieję, że współpraca między Polską i Ukrainą będzie się tylko pogłębiała - komentował mediom minister infrastruktury Ukrainy Wołodymyr Omelan (37 l.). Nowak, który w 2013 r. podał się do dymisji w związku z wątpliwościami dotyczącymi oświadczenia majątkowego (nie wpisał do niego wartego ponad 10 tys. zł zegarka), jako szef Ukravtodoru, będzie zarabiał... 10-12 tys. hrywien, czyli około 1800 zł. Minister Omelan zapowiedział jednak, że będzie szukał sposobu, by podwyższyć mu pensję.

Czym ma się zająć Nowak? - Potrzebujemy międzynarodowego doświadczenia. Na Ukrainie mają powstać nowoczesne drogi i autostrady. Chodzi o podwyższenie profesjonalizmu działalności firmy - powiedział premier ukraińskiego rządu Wołodymyr Hrojsman (38 l.).

Przypomnijmy, że Nowak został w listopadzie 2015 r. nieprawomocnie skazany na 20 tys. zł grzywny za niewpisanie drogiego zegarka do oświadczenia majątkowego. Zrzekł się wtedy mandatu posła i odszedł z polityki. Sąd odwoławczy w maju 2015 r. zmienił ten wyrok, umarzając warunkowo postępowanie karne wobec Nowaka. Orzekł, że ma zapłacić 5 tys. zł na fundusz pomocy pokrzywdzonym.

Zobacz: Marcin Dubieniecki po długiej odsiadce odwiedził Martę i córeczki

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: