WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Śledztwo ws. wypadku Beaty Szydło przeniesione do Rzeszowa

Śledztwo ws. wypadku Beaty Szydło przeniesione do Rzeszowa

06.06.2017, godz. 15:27
wypadek Beata Szydło
wypadek Beata Szydło foto: Super Express

Śledztwo w sprawie wypadku Beaty Szydło z 10 lutego 2017 roku zostanie przeniesione z Krakowa do Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie. Ta zdecyduje, która z podległych jej jednostek będzie kontynuować to śledztwo

Śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez policjantów i prokuratorów, którzy wykonywali czynności po wypadku z udziałem premier Beaty Szydło trafi do Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie. Ta zdecyduje, która z podległych jej jednostek zajmie się sprawą. Skąd taka decyzja? O przeniesienie śledztwa w ubiegłym tygodniu wnioskowała do Prokuratury Krajowej Prokuratura Regionalna w Krakowie. Wniosek został przyjęty przez zestępcę Prokuratora Generalnego Krzysztofa Sieraka.

- Sprawa zostanie przekazana do Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie, to ona ma wyznaczyć, która z podległych jej jednostek będzie kontynuować to śledztwo - słowa prokuratora Macieja Kujawskiego z działu prasowego Prokuratury Krajowej przytacza RMF FM.

12 kwietnia w Prokuraturze Okręgowej w Kielcach wszczęto postępowanie "w sprawie niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych biorących udział w czynnościach" na miejscu wypadku z udziałem audi i fiata seicento, 10 lutego w Oświęcimiu. Chodzi o czynności wykonywane przez policjantów i prokuratorów. Śledztwo jest wynikiem zawiadomienia, które złożyli do prokuratury posłowie PO Cezary Tomczyk i Agnieszka Pomaska. Ma ono wyjaśnić okoliczności, "związane z bezpodstawnie wykonanymi - zdaniem zawiadamiających - czynnościami z udziałem kierowcy fiata, nieprawidłowym zachowaniem prokuratorów obecnych na miejscu zdarzenia oraz z kwestią dostępu adwokata do zatrzymanego w momencie zatrzymania - bezpośrednio po czynnościach na miejscu zdarzenia".

Dlaczego śledztwo ws. wypadku Beaty Szydło zostanie przeniesione do Rzeszowa?

Jak już wspominaliśmy o przeniesienie śledztwa wystąpiła do Prokuratury Krajowej Prokuratura Regionalna w Krakowie.

Czynności dowodowe, wskazały na to, że konieczne będzie zbadanie działań prokuratorów, z którymi znamy się z racji wykonywania wspólnie obowiązków służbowych. Dlatego wystąpiliśmy do prokuratora regionalnego o wskazanie innej jednostki - uważamy, że istnieją okoliczności, które mogłyby wskazywać na brak obiektywizmu co do prowadzenia tego postępowania z naszej strony - uzasadniał w rozmowie z PAP rzecznik prowadzącej sprawę Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz.

ZOBACZ: Wypadek Szydło w Oświęcimiu. Brakuje KLUCZOWYCH informacji

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: