WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Śmialiście się z medalu dla Misiewicza? Zobaczcie, kto jeszcze został wyróżniony [LISTA]

Śmialiście się z medalu dla Misiewicza? Zobaczcie, kto jeszcze został wyróżniony [LISTA]

24.08.2016, godz. 11:46
Bartłomiej Misiewicz
foto: EAST NEWS

Złoty medal za zasługi dla obronności kraju dla Bartłomieja Misiewicza, rzecznika MON, wzbudził wielkie kontrowersje. Tymczasem "Gazeta Polska Codziennie" dotarła do listy osób, która została odznaczona przez poprzedniego ministra obrony narodowej, Tomasza Siemoniaka. Kto dokładnie został nagrodzony?

Bartłomiej Misieiwcz funkcję rzecznika prasowego i szefa gabinetu Ministerstwa Obrony Narodowej pełni od listopada 2015 roku. Antoni Macierewicz w niedzielę 14 sierpnia, w związku ze zbliżającym się Świętem Wojska Polskiego wręczył wyróżnienia i medale wielu żołnierzom i pracownikom cywilnym wojska. Złotym Medalem Zasługi został odznaczony rzecznik MON, Bartłomiej Misiewicz, co od razu wywołało spore kontrowersje. Publicysta Łukasz Warzecha napisał na Twitterze: - Misiewicz distal medal od Macierewicza. Dalibóg, nie rozumiem, jaki jest cel takich absurdalnych gestów. Pokazać "możemy wszystko"? - skomentował dziennikarz.

Tymczasem dziennikarze "Gazety Polskiej Codziennie" dotarli do listy osób, które zostały odznaczone przez poprzedniego szefa MON. Złotym Medalem Zasługi został odznaczony Roman Czejarek, dziennikarz związany z Polskim Radiem.

Czytaj: Rzecznik MON odznaczony medalem przez Macierewicza

Srebrny Medal Zasługi otrzymał m.in. Tomasz Zimoch (były dziennikarz Polskiego Radia). We wniosku czytamy, że dziennikarz to "popularyzator wiedzy obronnej w programach i audycjach radiowych. Sprawozdawca najważniejszych imprez sportowych i zawodów. Czynnie uczestniczy w realizacji zadań obronnych i obrony cywilnej Polskiego Radia SA. Systematycznie doskonali swoją wiedzę obronną uczestnicząc w szkoleniach organizowanych przez Zespół Spraw Obronnych. Osiąga bardzo dobre wyniki w konkursach strzeleckich i w realizacji zadań obronnych Spółki.

Odznacznie otrzymał również Paweł Wroński, redaktor "Gazety Wyborczej". "Dzięki jego pracy w bardzo fachowy, obiektywny i rzetelny sposób przedstawiane są społeczeństwu informacje związane z obronnością i bezpieczeństwem kraju" - opisuje wniosek "GPC".

Tomasz Siemoniak odznaczył również Marka Niedźwieckiego, Jarosława Kociszewskiego oraz Kamil Dąbrowa.

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: