WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Śmierć Wajdy. Szefowa "Wiadomości" TVP: "Walcie się". O co jej chodziło?

Śmierć Wajdy. Szefowa "Wiadomości" TVP: "Walcie się". O co jej chodziło?

10.10.2016, godz. 10:04
Andrzej Wajda
foto: © AKPA

W niedzielę późnym wieczorem zmarł reżyser Andrzej Wajda. Tuż po pojawieniu się tragicznej informacji o śmierć artysty w Internecie pojawiły się wzruszające komentarze. Ludzie żegnali Wajdę i dziękowali za jego filmy. Jednak na Twitterze doszło do wielkiej awantury. A wszystko przez wpis szefowej "Wiadomości" Marzeny Paczuskiej. - Andrzej Wajda R.I.P Walcie się - napisała dziennikarka i wywołała lawinę komentarzy.

Użytkownicy Twittera, w tym dziennikarze, zareagowali na wpis Paczuskiej: - Andrzej Wajda R.I.P Walcie się #NieOddamyWamKultury- natychmiast i apelowali, by skasowała niestosowny wpis. Wielu zwracało uwagę, że kontekście śmierci tak wybitnego reżysera, jak Andrzej Wajda używanie słów takich jak "walcie się" nie pasuje. Jednak szefowa "Wiadomości" TVP nie dawała za wygraną, tłumacząc, że wpisu nie skasuje, a po drugie to wszyscy źle go odebrali. - No, nie skasuję. Śmierć Andrzeja Wajdy powinna uprzytomnić pajacom, co jest wartością w kulturze - napisała najpierw i zarzekała się, ze wpis nie zniknie. A potem tłumaczyła o co jej chodziło: - Zdaje się , że "walcie się" odbierane jest w wulgarny sposób. Chciałam powiedzieć jak durna jest ta nawalanka w obliczu straty - zaznaczyła Paczuska. Co chciała pokazać? Z pewnością nawiązała do wydarzenia ostatniego weekendu, gdy ludzie kultury protestowali przeciw władzy PiS. W weekend zorganizowany został protest pod hasłem "Nie oddamy Wam kultury". - Przecież nie to mi szło... Tylko o głupotę wojenek w obliczu tej straty - rozpaczliwie wyjaśniała szefowa "Wiadomości", broniąc się, że to nie ona zaczęła awanturę: - Sama ją podgrzewasz. Oto najlepszy dowód. Można żegnać bez mieszania w to polityki - napisała dziennikarka Beata Biel.

Marzena Paczuska odpowiadała na ataki internautów: - Tłumaczę: zobaczcie jak głupia jest Wasza wojenka w obliczu tej śmierci. Tej straty i tego dorobku. To mam na myśli wspominając kino Wajdy. Co ciekawej tylko jeden wpis poświeciła filmom Wajdy: - Ziemia obiecana. Genialny film.

W końcu głos zabrał także Jarosław Kuźniar: - Panie prezesie Kurski szefowa "Wiadomości" melduje wykonanie błazenady - napisał i wmieszał w awanturę Jacka Kurskiego. - Jarku, słowo "błazenada" oznacza wygłupy. To nie są wygłupy. To jest kur***o najczystszej krwi - skomentował wpis Kuźniara Zbigniew Hołdys. Kolejnym miażdżącym dla Paczuskiej komentarzom nie było końca. - Dzicz wylazła też na TT i rzuciła się na mnie. Ta dzicz, która o kulturę walczy, o której napisałam w kontekście śmierci Wajdy - podsumowała nocne rozmowy szefowa "Wiadomości" TVP. W końcu wpis o "walcie się" został usunięty.

Myślicie, że takie zachowanie na Twitterze przystoi szefowej sztandarowego programu informacyjnego w Polsce? Czy Jacek Kurski, jeszcze pełniący funkcję prezesa TVP, zobaczył wpisy dziennikarki swojej telewizji?

Zobacz: Andrzej Wajda nie żyje

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: