WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Śmigłowce Caracal nie dla Polski! PiS zrywa negocjacje

Śmigłowce Caracal nie dla Polski! PiS zrywa negocjacje

04.10.2016, godz. 22:34
Caracale jednak mogą iść do lamusa
foto: Materiały prasowe

Resort Ministerstwa Rozwoju poinformował w specjalnym oświadczeniu, że zerwał negocjacje offsetowe z Airbus Helicopters dotyczące zakupu dla polskiej armii śmigłowców Caracal.

 

Ministerstwo napisało: - Polska uznaje za zakończone negocjacje umowy offsetowej z Airbus Helicopters ws. kontraktu na zakup śmigłowców Caracal. Poinformowano, że kontrahent nie przedstawił oferty offsetowej zabezpieczającej w należyty sposób interes ekonomiczny i bezpieczeństwo państwa polskiego. W oświadczeniu czytamy: - Rozbieżności w stanowiskach negocjacyjnych obu stron uniemożliwiają osiągnięcie kompromisu, w związku z czym dalsze prowadzenie rozmów jest bezprzedmiotowe. Wysokość kontraktu to ok 13,5 mld zł. Co najmniej tyle samo powinna wynieść wartość zobowiązań offsetowych spełniających cele określone w ustawie offsetowej.

Dalej napisano: - W trakcie trwających od roku negocjacji, strona polska wykazała pełną otwartość i gotowość do wypracowania rozwiązań możliwych do zaakceptowania przez obie strony. Dla polskiego rządu absolutnym priorytetem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa państwa i zapewnienie warunków do rozwoju polskiego przemysłu obronnego.

Przypomniano, że negocjacje umowy offsetowej rozpoczęły się 30 września 2015 r. po rozstrzygnięciu przez Ministerstwo Obrony Narodowej przetargu na dostawę śmigłowców wielozadaniowych dla polskiej armii.

Zobacz także: Bardziej restrykcyjne ograniczenia prędkości w planach!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: