WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka "Solidarność" i prokuratura szukają organizatorów "Czarnego poniedziałku"! Polki odpowiadają...

"Solidarność" i prokuratura szukają organizatorów "Czarnego poniedziałku"! Polki odpowiadają...

12.10.2016, godz. 10:14
Czarny protest, czarny poniedziałek, strajk kobiet 3.10
foto: EAST NEWS

We wtorek media obiegła informacja, że komisja krajowa NSZZ "Solidarność" z pomocą prokuratury szuka organizatorek Czarnego Poniedziałku. Związkowców zbulwersował plakat, na którym użyto loga związku. Śledczy wystąpili już do warszawskiego ratusza o informację, kto organizował protest. Polki na informację tę zareagowały akcją "To ja zorganizowałam Czarny Poniedziałek" i zasypują prokuraturę mailami.

 

Całą aferę rozpętał ten plakat przedstawiający sylwetkę kowboja, który ma w tle słowo "Solidarność", napisane słynną "solidarycą". Autorem tego napisu jest Jerzy Janiszewski, w latach 80. student PWSSP, a twórcą plakatu - Tomasz Sarnowski. Wyglądał on następująco:

 

 

Na chęci śledczych dowiedzenia się, kto konkretnie odpowiada za organizację "Czarnego poniedziałku" zareagowała Anna Dryjańska z Fundacji Feminoteka. Stworzyła ona petycję na platformie Avazz.org, które treść brzmi: - Szanowni Państwo, w odpowiedzi na pytanie Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, która po doniesieniu "Solidarności" ws. nielegalnego wykorzystania jej znaku, domaga się personaliów organizatorek i organizatorów Czarnego Protestu w Warszawie, uprzejmie donoszę, że to ja, wraz z podpisanymi pod tą petycją osobami, organizowałam/łem Czarny Protest w Warszawie i każdym innym miejscu, które jest lub stanie się obiektem zainteresowania prokuratury.

Do tej pory do organizacji przyznało się prawie 4 500 osób.

Zobacz także: Autorka "Czarnego Protestu": Wypowiedziano nam WOJNĘ

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: