WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Sondaż CBOS: PiS MIAŻDŻY konkurencję!

Sondaż CBOS: PiS MIAŻDŻY konkurencję!

15.11.2016, godz. 12:28
sejm, budynek
foto: EAST NEWS

CBOS opublikował nowy sondaż poparcia partyjnego. Sądząc po wynikach, spór o Trybunał Konstytucyjny czy też "Czarny protest" nie umywają się do sztandarowego programu Prawa i Sprawiedliwości "500+". Partia Jarosława Kaczyńskiego zdeklasowała w listopadowym sondażu konkurencję uzyskując 38% wskazań. Tymczasem druga Nowoczesna mogłaby liczyć wyłącznie na 17%, zaś PO na 14%.

 

 

Skład parlamentu uzupełniłyby jeszcze dwie partie: Kukiz'15 (z poparciem 6%) oraz SLD (z poparciem 5%). Inne partie nie przekroczyłyby progu wyborczego, uzyskując przy tym odpowiednio: 4% (PSL), 2% (KORWiN, obecnie już "Wolność") oraz 1% (Razem). 10% respondentów nie potrafiło wskazać, na kogo byłoby skłonne oddać głos.

Co ciekawe, spośród wszystkich badanych aż 67% odpowiedziało, że na pewno wzięłoby udział w najbliższych wyborach do Sejmu i Senatu (wzrost o 3% w stosunku do badania z października). Jedynie 18% uznało, że na pewno nie wzięłoby udziału w wyborach (spadek o 4%), natomiast 14% z nich nie wie, czy wzięłoby udział (bez zmian). CBOS nauczony życiem zaznaczył jednak, że takie zapowiedzi sondażowe często nie przekładają się w prosty sposób na zachowania wyborcze.

Badanie zostało przeprowadzone przez CBOS metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 4-13 listopada 2016 r. na reprezentatywnej próbie losowej 1019 dorosłych mieszkańców Polski.

Zobacz także: Trump pomoże Polsce odzyskać wrak Tupolewa?

 

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: