WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Sondaż dla NOWA TV i se.pl: Amber Gold pogrążył Tuska

Sondaż dla NOWA TV i se.pl: Amber Gold pogrążył Tuska

12.07.2017, godz. 02:00
Donald Tusk
Donald Tusk foto: EAST NEWS

Czy słowa Michała Tuska "Wiedzieliśmy z ojcem, że Amber Gold to lipa" dyskredytują Donalda Tuska? Wyniki sondażu dla NOWA TV i se.pl

Obaj z ojcem wiedzieliśmy, że Amber Gold to lipa - zeznał pod koniec czerwca przed komisją śledczą ds. Amber Gold Michał Tusk (35 l.). Słowa syna byłego premiera, który współpracował z liniami lotniczymi Marcina P. (33 l.), odbiły się szerokim echem. Komentatorzy natychmiast stwierdzili, że to pogrążyło Donalda Tuska (60 l.). Jak się okazuje, takiego zdania jest również większość Polaków. Wynika tak z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Pollster dla Se.pl i Nowej TV.

Politycy PiS wskazują, że gdyby przy aferze państwo zadziałało w porę, być może udałoby się uchronić 19 tys. Polaków przed oszustwem na ponad 850 mln. Zaś według ekspertów słowa Tuska juniora mogą nawet zaważyć na krajowej karierze politycznej byłego premiera. - Dla Donalda Tuska ten sondaż może być niepokojący. Większość tych, którzy nie są zdeklarowanymi wyborcami PiS czy PO, jest krytycznie do niego nastawionych, m.in. przez Amber Gold. A gdyby Tusk chciał wracać do polskiej polityki, to właśnie ten segment będzie decydował - uważa politolog prof. Rafał Chwedoruk (48 l.).

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 30 czerwca - 4 lipca 2017 roku na próbie 1042 dorosłych Polaków.

ZOBACZ: Przebiegły jak Suski! Marcin P. dał się nabrać na podstęp posła

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: