WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Sondaż dla SE.pl: PiS STRACIŁ na podwyżkach

Sondaż dla SE.pl: PiS STRACIŁ na podwyżkach

26.07.2016, godz. 16:12
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński foto: Super Express

Niedawno politycy Prawa i Sprawiedliwości wpadli na pomysł, by dać podwyżki dla rządu. Propozycja wywołała oburzenie. I chociaż pod presją mediów PiS wycofał się z projektu gigantycznych podwyżek dla polityków, za ten skandaliczny pomysł i tak płaci wśród wyborców! Dowód? Jeszcze miesiąc temu w sondażu Instytutu Badań Pollster przeprowadzonego dla SE.pl PiS cieszył się poparciem na poziomie 29 proc. Teraz jego notowania spadły. Polacy pokazali, co myślą o władzy.

Kilkutysięczne podwyżki dla premier, ministrów, wicepremierów, posłów, senatorów, czy wojewodów… Tak prezentował się pomysł Prawa i Sprawiedliwości jeszcze w zeszłym tygodniu. Jednak wizja podwyżek dla rządzących nie spodobała się wyborcom partii Jarosława Kaczyńskiego (67 l.). Potwierdza to sondaż przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster na zlecenie SE.pl. Notowania PiS w ciągu zaledwie miesiąca spadły o cztery punkty procentowe! Na pytanie: Na którą partię oddałbyś głos, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę?, jeszcze w czerwcu 29 proc. osób odpowiedziało: PiS SZCZEGÓŁY TUTAJ. Teraz, gdy za nami polityczna awantura o podwyżki dla rządu, wyniki są inne. W najnowszym sondażu partyjnym, przeprowadzonym dla SE.pl w dniach 22-23.07, czyli już po ogłoszeniu planów Prawa i Sprawiedliwości, na partię rządzącą głosowałoby 24 proc. wyborców. Polacy pokazali w ten sposób władzy, że nie chcą, by rządzący dawali sobie podwyżki.

Jak tłumaczy ekspert, politolog prof. Kazimierz Kik (69 l.), cała sytuacja dla zwykłego Kowalskiego była niejasna: - Widać, że PiS zanotował spadek po najbardziej niezrozumiałym projekcie, jaki próbował wdrożyć w życie, czyli przeforsować podwyżki dla władzy. Dla wyborców partii Jarosława Kaczyńskiego, czyli ludzi starszych, niezamożnych, z małych miast i wsi, to była wyjątkowo niejasna i niezrozumiała decyzja. W oczach swoich wyborców PiS zaczął tracić wiarygodność i stąd ten spadek – komentuje politolog z PAN.

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 22-23.07.2016 roku na próbie 1109 dorosłych Polaków. Struktura demograficzna próby była reprezentatywna dla struktury dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

Zobacz: Waloryzacja emerytur. Pożałowali emerytom 10 zł miesięcznie

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: