WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Sondaż dla SE.pl. Polacy chcieliby spędzić urlop z pierwszą parą

Sondaż dla SE.pl. Polacy chcieliby spędzić urlop z pierwszą parą

08.08.2016, godz. 16:09
Źródło: Aleksandra Jaros

Sezon wakacyjny w pełni, więc Polacy wyjeżdżają na wakacje. A z kim Polki i Polacy najchętniej spędziliby urlop? Okazuje się, że na wakacyjnego kompana najchętniej wybraliby Andrzeja Dudę (44 l.) i Aleksandra Kwaśniewskiego (62 l.), a spośród pań – pierwszą damę Agatę Dudę (44 l.)! Tak wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie SE.pl przez Instytut Badań Pollster.

Każdy z nas  ma urlop za sobą, jest na urlopie lub szykuje się do urlopu. Lubimy góry i morze, ale najważniejsze, by wakacyjne wojaże spędzać w dobrym towarzystwie. Czy Polacy chcieliby spędzić urlop w towarzystwie polityków? Tak! A z kim najchętniej? Jak wynika z sondażów przeprowadzonych przez Instytut Badań Pollster dla SE.pl najchętniej na wczasy wybralibyśmy się z prezydentem Andrzejem Dudą - 23 proc. osób, jeśli chodzi o polityków. Wśród pań wygrała Agata Duda - 30 proc.


Dlaczego akurat z parą prezydencką Polacy spędziliby urlop? Zdaniem politologa oboje mogą być wzorami, zarówno dla pań jak i panów:  - Andrzej Duda to mężczyzna, który może być ideałem dla kobiet. Przystojny, inteligentny, kulturalny i o dużym uroku osobistym. Z kolei Agata Duda może być ideałem dla mężczyzn. Jej inteligencja, uroda i przyciągająca uwagę tajemniczość sprawiają, że deklasuje pozostałe rywalki w sondażu – komentuje prof. Kazimierz Kik (69 l.), politolog z PAN.

W sondażu 23 proc. badanych wskazało także Aleksandra Kwaśniewskiego, a kolejnym miejscu znalazł się Paweł Kukiz (53 l.) z którym na wakacje chciałoby pojechać 18 proc. badanych. 9 proc. chciałoby wczasować się z Ryszardem Petru, 7 proc. z Donaldem Tuskiem, a po 5 proc. osób z Lechem Wałęsą i Jarosławem Kaczyńskim. Bronisława Komorowskiego wskazało 4 proc., Antoniego Macierewicza 4 proc., Mateusza Kijowskiego 2 proc., a Grzegorza Schetynę tylko 1 proc.

Wśród kobiet z polityki na dalszych miejscach znalazły się posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz (16 proc.) oraz Beata Szydło i Marta Kaczyńska po 13 proc. Niewiele mniej osób wskazało Ewę Kopacz - 12 proc. 8 proc. Polaków spędziłoby wakacje z Anną Komorowską, a z Krystyną Pawłowicz i Beatą Kempą po 4 proc.

Badanie Instytutu Badań Pollster przeprowadzono na zlecenie portalu SE. pl w dniach 15-18 lipca na próbie 1051 dorosłych Polaków.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: