WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Polacy popierają Czarny Protest? Wyniki SONDAŻU na Facebooku

Polacy popierają Czarny Protest? Wyniki SONDAŻU na Facebooku

05.10.2016, godz. 12:57
CZARNY PROTEST W WARSZAWIE.
Kaziemira Szczuka. foto: Super Express

W poniedziałek w całej Polsce odbyły się strajki kobiet, pod hasłem "Czarny Protest". W Warszawie według danych organizatorów na ulice wyszło około 30 tys. demonstrantów, a zdaniem policji około 17 tys. w dniu protestów na Facebooku "Super Expressu" zapytaliśmy czytelników, czy popierają "Czarny Protest". Wyniki pokazują jasno - protest miał gigantyczne poparcie wśród ludzi.

Głosowanie nad obywatelskimi projektami ustaw dotyczącymi aborcji, rozgrzało polskie społeczeństwo. Poszło o to, że projekt proponujący całkowity zakaz aborcji został przesłany do dalszych prac, a liberalizujący obecnie obowiązujące przepisy został wyrzucony do śmieci. Odpowiedzią na taką decyzję Sejmu było zorganizowanie "Czarnego protestu", przez tydzień wiele kobiet zakładało czarne stroje, a kulminacyjnym wydarzeniem protestu był "Czarny Poniedziałek". W dniu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet (w którym kobiety brały wolne z pracy, nie wybierały się na uczelnie i do szkół) w największych polskich miastach zorganizowano marsze i protesty. W Warszawie udział wzięły tysiące kobiet. #CzarnyProtest był także głównym tematem w wirtualnej rzeczywistości, także na SE.pl.

Zapytaliśmy użytkowników Facebooka, czy popierają "Czarny Protest". Okazało się, że w naszym sondażu udział wzięło 34 tys. osób. Jak przedstawiają się wyniki? "Czarny Protest" zdobył gigantyczne poparcie, aż 32 tys. osób wskazało, że popiera protest, co daje  94 proc. Jedynie 1,1 tys. głosów zebrała opcja: Nie popieram "Czarnego Protestu".

Zobacz: OBRZYDLIWY atak na Małgorzatę Wasserman!

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: