WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka SONDAŻ: Polacy nie chcą płacić abonamentu!

SONDAŻ: Polacy nie chcą płacić abonamentu!

10.06.2017, godz. 05:00
Telewizor, mecz,
foto: EAST NEWS

W Sejmie trwa debata na temat abonamentu radiowo-telewizyjnego. Niektórzy posłowie chcą uszczelnienia jego ściągalności, inni - całkowitej likwidacji. Tymczasem z sondażu Instytutu Badań Pollster dla SE.pl i NOWEJ TV wynika, że większość Polaków chętnie zrezygnowałaby z oglądania i słuchania publicznych mediów, gdyby została zwolniona z obowiązku płacenia na nie abonamentu!

W Sejmie są obecnie dwa projekty - PSL chciałoby likwidacji abonamentu i finansowania mediów publicznych przez budżet państwa. Rządowy projekt poprawy ściągalności abonamentu rtv nakłada na operatorów telewizji kablowych obowiązek przesyłania Poczcie Polskiej danych swoich klientów. Dzięki temu, jak argumentują politycy PiS, na czele z ministrem kultury Piotrem Glińskim (63 l.), będzie można łatwiej wyłapać tych, którzy mają telewizory, ale abonamentu nie płacą. To rozwiązanie - jako dyskryminujące - krytykują nie tylko operatorzy kablówek, ale też główny inspektor ochrony danych osobowych, rzecznik praw obywatelskich czy - przede wszystkim - sami klienci kablówek. Ci ostatni grożą nawet masowymi rezygnacjami z zawartych umów, jeśli operatorzy przekażą ich dane.

- Poczekajmy, czy rzeczywiście będzie takie wypisywanie się z kablówek. Moim zdaniem tak nie będzie i jest to tylko próba zablokowania zmian w ściągalności abonamentu - ocenia Krzysztof Czabański (69 l.), przewodniczący Rady Mediów Narodowych. Jak wynika z naszego sondażu, nie jest to jednak takie oczywiste - większość badanych bez problemu zrezygnowałaby z korzystania z mediów publicznych w zamian za niepłacenie abonamentu...

Zobacz: Taśmy ks. Sowy. Najwulgarniejsze odzywki księdza Sowy

Źródło: X-NEWS
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: