WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Sondaż: Polacy nie chcą przyjmować uchodźców

Sondaż: Polacy nie chcą przyjmować uchodźców

14.06.2017, godz. 02:00
Uchodźcy
Uchodźcy i ich dzieci w obozie w Turcji foto: Reuters

Unijna cierpliwość się skończyła! Komisja Europejska postanowiła wszcząć procedury prawne wobec krajów, które nie chcą przyjmować uchodźców, w tym Polski. Tymczasem z sondażu dla se.pl i NOWEJ TV wynika, że Polacy są zdecydowanie przeciwni wpuszczaniu do naszego kraju imigrantów.

O groźbie unijnych sankcji wobec Polski, Węgier i Czech informowano od kilku dni. Wczoraj Jean Claude Juncker (63 l.), przewodniczący Komisji Europejskiej, stwierdził, że najwyższy czas wszcząć unijne procedury w sprawie naruszenia traktatów UE przez kraje, które nie przyjmują uchodźców zgodnie z unijnym rozdzielnikiem. Tymczasem polski rząd podtrzymuje swoje negatywne stanowisko w tej sprawie. - Te społeczności tworzą zamknięte enklawy, które są naturalnym zapleczem terrorystycznym - ocenił wczoraj w porannej rozmowie w Radiu Zet szef MSWiA Mariusz Błaszczak (47 l.). - To nie jest wcale przesądzone, że Polska zapłaci [za nieprzyjmowanie uchodźców - red.] - dodał.

Polacy również nie są chętni sprowadzaniu uchodźców do naszego kraju. W sondażu, przeprowadzonym przez Instytut Badań Pollster dla se.pl i NOWEJ TV zdecydowana większość odpowiedziała, że jest temu przeciwna. Badanie przeprowadzono w dniach 7-8 czerwca na grupie 1059 dorosłych obywateli.

ZOBACZ: W środę Bruksela ukarze Polskę za nieprzyjęcie uchodźców?

Źródło: X-NEWS
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: