WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Sondaż: Polacy nie chcą broni w domu!

Sondaż: Polacy nie chcą broni w domu!

01.12.2016, godz. 02:00
SONDAŻ: Czy jesteś za łatwiejszym dostępem do broni palnej?
foto: Super Express

Zdecydowanie jesteśmy pokojowym narodem! Polacy nie chcą bowiem, żeby uzyskanie pozwolenia na broń było łatwiejsze niż obecnie. Tak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla se.pl i NOWEJ TV.

Według sondażu aż 71 proc. nie chce poluzowania obowiązujących przepisów. Przeciwnego zdania jest 22 proc. ankietowanych. Wynik sondażu jest więc jednoznaczny - Polacy chcą, żeby zostało tak jak jest. Dziś uzyskanie pozwolenia na broń nie jest sprawą łatwą. Trzeba zdać egzamin teoretyczny i praktyczny, który potwierdzi znajomość prawa oraz zdolność do posługiwania się bronią. Policja wymaga również wskazania ważnego powodu, dla którego chcemy mieć w szafie pistolet. Myśliwi muszą należeć do Polskiego Związku Łowieckiego, kolekcjonerzy powinni pokazać testament lub darowiznę. Wiążą się z tym również koszty - nawet do 2000 zł. Według policyjnych statystyk pozwolenie na broń ma ponad 190 tys. osób, a wśród nich ok. 50 tys. ma ją ze względów bezpieczeństwa. Przypomnijmy, że posłowie ruchu Kukiz'15 domagają się łatwiejszego dostępu do broni. Polacy uważają jednak inaczej...

Sondaż na zlecenie se.pl i NOWEJ TV przeprowadził Instytut Badań Pollster w dniach 23-24 listopada 2016 r. na próbie 1038 dorosłych Polaków.

Zobacz: Lichocka jako poseł do Sekielskiego: Pracuję CIĘŻEJ niż ty

tagi: broń polacy
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: