WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Sondaż se.pl i NOWA TV. Polacy zadowoleni z programu "500 plus"

Sondaż se.pl i NOWA TV. Polacy zadowoleni z programu "500 plus"

16.05.2017, godz. 14:03
Program 500+ a praca
foto: SHUTTERSTOCK

W polskich rodzinach jest mniej biedy i rodzi się więcej dzieci – chwali się rząd programem "Rodzina 500 plus". Polacy też są zadowoleni. Ponad 60 proc. badanych w sondaży Instytutu Badań Pollster dla "Se.pl" i telewizji Nowa TV uważa, że sztandarowy program rządu pomógł finansowo rodzinom.

Jarosław Kaczyński (68 l.) może być z siebie zadowolony. Bo to on - jak przyznała nam minister Elżbieta Rafalska (62 l.) - wymyślił to, by dać polskim rodzinom po "500 zł" na drugie i kolejne dziecko. I on naciskał, żeby wypłacać pieniądze od kwietnia, a nie od maja czego chcieli członkowie rządu. Pieniądze płyną już na konta rodzin dobry rok, można więc coś nieco o skutkach programu podsumować. Minister Elżbieta Rafalska jest zadowolona. - Pamiętacie, jak opozycja straszyła, że Polacy sobie nie poradzą z "500 plus"? Że przepiją albo wydadzą na byle co? Wszystko to okazało się bzdurą – mówiła w jednym z wywiadów podsumowujących rok pracy.

Pozytywnie program "500 plus" ocenili również respondenci, którzy uznali:

Ze statystyk wynika, że w całym kraju "wyłapano" raptem 700 rodzin, które źle wydają pieniądze. "500 plus" będzie kontynuowany. Na razie ministerstwo nie planuje zasadniczych zmian. Pani Ewa Zalewska (41l.) z Marianowa (lubelskie) cieszy się, że ma pieniądze z programu "500 plus" na dwójkę dzieci: Kacpra (1 rok) i Patrycję (15 l.). – Gdyby nie ta pomoc na wiele nie mogli byśmy sobie pozwolić – mówi. - Kupuję dzieciom ubrania, Patrycji książki, ostatnio córeczka była na wycieczce. Teraz kupuję grzejniki, bo pragnę w domu założyć centralne ogrzewanie – dodaje zadowolona matka.

Sondaż przeprowadzono w dniach 11-12 maja na próbie 1018 dorosłych Polaków.

Program "500 plus" w liczbach:

3,9 mln dzieci – tyle otrzymuje "500 plus". To 56,6 proc. wszystkich dzieci w Polsce do 18 roku życia.

21 mld zł – tyle trafiło przez rok do rodzin

1,5 mln rodzin – do tylu trafia "500 plus' na pierwsze dziecko. W tej grupie jest 388 tys. samotnych matek

Zobacz także: Sondaż se.pl i NOWA TV: Polacy nie chcą miesięcznic smoleńskich

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: