WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Spokój dla Wałęsy - analiza grafologiczna ODWLECZONA w czasie

Spokój dla Wałęsy - analiza grafologiczna ODWLECZONA w czasie

14.11.2016, godz. 13:40
Lech Wałęsa
foto: EAST NEWS

We wtorek 15 listopada mieliśmy poznać opinię biegłych z Instytutu Sehna w Krakowie ws. dokumentów odnalezionych w domu generała Czesława Kiszczaka. Sprawdzali oni, czy podpisy Lecha Wałęsy na nich były prawdziwe i był istotnie tajnym współpracownikiem o pseudonimie "Bolek". W poniedziałek poinformowano, że termin ten przedłużono do 31 stycznia 2017 roku, argumentując to "znaczną ilością materiału dowodowego podlegającego badaniu".

 

Jak poinformował PAP dyrektor biura prezesa IPN Andrzej Arseniuk planowany uprzednio termin wykonania opinii w tej sprawie nie będzie możliwy "z uwagi na znaczną ilość materiału dowodowego podlegającego badaniu przez zespół biegłych z zakresu badań pisma ręcznego i dokumentów", a także z powodu "stałego uzupełniania oraz sukcesywnego dostarczania koniecznego materiału porównawczego dla biegłych". Dodał: - Z informacji uzyskanej od biegłych z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie wynika, że wydanie opinii w sprawie nastąpi do dnia 31 stycznia 2017 r.

 

 

Przypomnijmy, że Instytut Sehna prowadzi badania z dziedziny pisma porównawczego dotyczące teczki TW "Bolek" od maja br. W teczce jest m.in. odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy z SB, podpisane: Lech Wałęsa "Bolek". Były prezydent zanegował autentyczność przejętych przez IPN dokumentów.

Krzysztof Wyszkowski skomentował ironicznie:

 

 

Zobacz także: Najlepsi polscy premierzy III RP- Tusk przed Szydło, Kaczyński hen daleko

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: