WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Spór o karmienie piersią. Minister zdrowia zabrał głos

Spór o karmienie piersią. Minister zdrowia zabrał głos

05.08.2016, godz. 09:50
Minister Radziwiłł
minister zdrowia, konstanty radziwiłł, foto: Archiwum

W ostatnich dniach jednym z głównych tematów w Polsce jest karmienie piersią w miejscach publicznych. W Gdańsku ruszył proces w tej sprawie, zaś głośnym echem odbiły się w mediach słowa Marka Migalskiego, który taki rodzaj karmienia dzieci porównał z pierdzeniem. Głos w tej sprawie postanowił zabrać minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł. Napisał on, że słowa Migalskiego oburzają go „nie tylko jako lekarza, ale również jako człowieka – męża i ojca ośmiorga dzieci".

W oświadczeniu przesłanym do PAP minister zdrowia zadeklarował jednoznacznie: - Piętnowanie matek za karmienie w miejscach publicznych jest nie do zaakceptowania. To czynność nie tylko naturalna, ale wręcz zasługującą na jak najszersze wsparcie.

Minister w oświadczeniu wymienia zalety karmienia piersią – od składu mleka, który zapewnia dziecku prawidłowy rozwój w pierwszym okresie życia, przez korzyści emocjonalne, jakie przy okazji zaspokajania głodu czerpie dziecko, aż po zmniejszenie ryzyka zachorowania na cukrzycę, infekcje układu pokarmowego, oddechowego, moczowego czy zapalenie ucha w niemowlęctwie i wieku późniejszym.

Radziwiłł dodał również, że: - Karmienie piersią jest dobre także dla mam. Zmniejsza ryzyko depresji poporodowej, zachorowania kobiety na raka sutka, jajników czy osteoporozy w starszym wieku.

Zobacz także: Marek Migalski: Karmienie piersią to jak puszczanie bąków!

Źródło: Paulina Koziejowska
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: