WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka SPÓR o Wałęsę w Rzeszowie!

SPÓR o Wałęsę w Rzeszowie!

13.11.2016, godz. 16:08
Wałęsa, oddaj  400 tys. zł
foto: Super Express

Podkarpacki oddział Komitetu Obrony Demokracji wystąpił o nadanie Lechowi Wałęsie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Inicjatywie tej ostro sprzeciwiło się Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w Okresie Stanu Wojennego, które uznaje, że były prezydent to "zdrajca"!

 

Wnioskowi KOD-u przeciwni byli również radni rzeszowskiego PiS, którzy sugerowali, że nie jest to dobry pomysł, zbyt polityczny. Radni pytali, co Wałęsa zrobił dla Rzeszowa, by zostać jego honorowym obywatelem. Bardziej dosadnie wypowiedział się Józef Konkel, prezes Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Okresie Stanu Wojennego Województwa Podkarpackiego: - Lech Wałęsa to zdrajca. Zostawił tych, którzy walczyli o wolną Polskę.

Innego zdania są radni Platformy Obywatelskiej oraz lewicy, którzy uważają, że tytuł się byłemu prezydentowi należy. Rzeszowska Platforma oraz klub Rozwój Rzeszowa złożyły ostatnio do rady miejskiej wniosek, by o nadawaniu tytułów honorowych decydowała zwykła większość w Radzie. Wniosek został przegłosowany. Dotychczas, do nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa potrzebna było uzyskanie 3/4 głosów kapituły.

Zobacz także: Kaczyński jak Piłsudski?! "Panie naczelniku..." [WIDEO]

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: