WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Spotkanie grupy Wyszehradzkiej. Szydło: "Współpraca sprawdziła się w praktyce"

Spotkanie grupy Wyszehradzkiej. Szydło: "Współpraca sprawdziła się w praktyce"

19.06.2017, godz. 18:06
Spotkanie grupy Wyszehradzkiej 19 czerwca 2017 Warszawa
Spotkanie premierów krajów grupy Wyszehradzkiej i krajów Beneluksu 19 czerwca 2017 w Warszawie foto: Twitter

W poniedziałek 19 czerwca w Warszawie miało miejsce spotkanie głów państw grupy Wyszehradzkiej oraz Beneluksu. - Przyszłość UE, Brexit, rynek wewnętrzny, polityka obronna, Partnerstwo Wschodnie, relacje z Federacją Rosyjską oraz polityka migracyjna - tak Beata Szydło streściła najważniejsze w Europie tematy, które poruszono w trakcie rozmów.

Spotkanie premierów państw grupy Wyszehradzkiej i Beneluksu miało miejsce w poniedziałek 19 czerwca w Warszawie. W rozmowach wzięli udział m.in. Viktor Orban z Węgier, Mark Rutte z Holandii, Charles Michel z Belgii, oraz Bohuslav Sobotka z Czech. Beata Szydło wymieniła tematy poruszone w trakcie spotkania. - Przyszłość UE, Brexit, rynek wewnętrzny, polityka obronna, Partnerstwo Wschodnie, relacje z Federacją Rosyjską oraz polityka migracyjna - to jej zdaniem najbardziej aktualne sprawy w Europie.

Celem spotkania głów państw miało być ustalenie współpracy co do bieżących spraw w Europie. - Współpraca wyszehradzka ma już 25-letnią historię i sprawdziła się w praktyce - stwierdziła Beata Szydło. Jak dodała, sytuacja w Europie postawiła państwa w stanie konieczności "wzmocnionej koordynacji". - Mimo bardzo różnych opinii udało się nam uzgodnić pewne kwestie i z tego jestem zadowolony i wdzięczny w stosunku do moich kolegów - powiedział Viktor Orban, premier Węgier. - Nasze spotkanie było bardzo intensywne, bardzo otwarte bez żadnych tematów tabu - podkreślił Charles Michel, premier Belgii.

- Ustaliliśmy, że musimy nadal chronić naszych zewnętrznych granic, zgodziliśmy się co do tego, że najlepiej byłoby, gdybyśmy byli w stanie oddzielić migrantów od uchodźców tak wcześnie, jak to możliwe, że będziemy musieli podpisać umowę z każdym krajem tranzytowym - zrelacjonował rozmowy szef węgierskiego rządu.

ZOBACZ: Awantura w studiu TVP po słowach Beaty Szydło. Goście zaczęli opuszczać program

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: