WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Spotkanie opozycji ws. projektu ustawy o Sądzie Najwyższym

Spotkanie opozycji ws. projektu ustawy o Sądzie Najwyższym

17.07.2017, godz. 11:52
Sąd Najwyższy
Sąd Najwyższy foto: EAST NEWS

Posłowie opozycji i kół parlamentarnych spotkali się w dziś na rozmowie, której głównym tematem są planowane przez Prawo i Sprawiedliwość zmiany w sądownictwie. Zdaniem opozycji działania PiS to zagrożenie dla trójpodziału władzy w Polsce, dlatego politycy postanowili działać. Chcą stworzyć federację klubów i kół opozycyjnych.

To była burzliwa niedziela w stolicy. Najpierw przed Sejmem, a wieczorem przed budynkiem Sądu Najwyższego, zebrali się protestujący przeciwko planowanym przez PiS zmianom w sądownictwie. Protest w sprawie sądu zorganizowały środowiska opozycji: Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, partii Razem, Komitetu Obrony Demokracji i Obywateli RP. Planowane zmiany w sądownictwie bardzo interesują opozycję parlamentarną, dlatego w poniedziałek o 11.00 przedstawiciele klubów i kół poselskich zebrali się, by dyskutować o sądownictwie w Polsce. Politycy opozycji podjęli decyzję o wspólnym działaniu, ale bez udziału Kukiz'15. Po spotkaniu Andrzej Halicki z PO powiedział dziennikarzom: - PO chce wspólnego frontu wyborczego. A Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej dodała: - Wszystkie ręce na pokład. Trzeba powstrzymać złą zmianę.

Zaś w samo południe ma rozpocząć się w Sejmie wysłuchanie publiczne dotyczące projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Wziąć w nim udział mają przedstawiciele sądownictwa, m.in Andrzej Rzepliński, Adam Strzembosz, Małgorzata Gersdorf.

Zobacz: Kolejna demonstracja przed Sejmem? Jest zapowiedź [ZOBACZ KIEDY]

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: