WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Środa MOCNO o Patryku Jakim (PiS): Nienawidzi kobiet

Środa MOCNO o Patryku Jakim (PiS): Nienawidzi kobiet

22.07.2016, godz. 13:55
Środa MOCNO o polityku PiS: Nienawidzi kobiet
foto: Fotomontaż SE.pl

Magdalena Środa nie uchodzi za osobę szczególnie aktywną na Facebooku. Potrafi jednak zawierać w nich bardzo dosadne i krytyczne opinie (głównie względem rządzącego obecnie Prawa i Sprawiedliwości). W swoim ostatnim wpisie Środa bardzo mocno uderzyła w wiceministra sprawiedliwości, Patryka Jakiego. Według niej jest on hipokrytą i cynicznym ignorantem, który według filozofki ma głębokie problemy z edukacją, kobietami i autorytetami.

Jak napisała Środa: - Jest taki "polityk" nazywa się "Jaki", bodaj wiceminister sprawiedliwości, który krzyczy, że jest obrońcą życia ale tylko poczętego (chłopak z jakiś powodów nienawidzi kobiet) a przy okazji jest zwolennikiem kary śmierci. To szczególny przypadek (kliniczny?) cynika, hipokryty, ignoranta, nosiciela potwornych kompleksów. Pan "wiceminister" intensywnie prowadzi stronę internetową, gdzie używa sformułowań niegodnych przedstawiciela rządu i - że tak powiem - ludzkości cywilizowanej.Oczywiście biorę poprawkę na jego głębokie problemy (z edukacją, z kobietami, z autorytetami), ale nie mogę brać poprawki na jego publiczną funkcję.

Następnie kontynuowała: - Jest szkodliwy choć to - zdaje się - bardzo prosty człowiek, któremu nowa władza uderzyła do głowy nie tyle szampanem co bełtem. Dramatem nas wszystkich jest to, że istnieje władza, która traktuje go poważnie. Nie tylko - niestety - jego. Ale pan Jaki to przypadek krańcowy, nieszczęśliwy, destrukcyjny tak dla siebie (jeśli jest katolikiem) jak i dla polityki (nawet jeśli nie jest katolicka).

 

Zobacz także: Sejm zdecydował: Wołyń był ludobójstwem!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: