WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Staniszkis ostro: Kaczyński mści się na Polsce

Staniszkis ostro: Kaczyński mści się na Polsce

06.09.2016, godz. 11:49
Prof. Jadwiga Staniszkis
foto: EAST NEWS

Kolejny raz Jadwiga Staniszkis nie oszczędza PiS. Socjolog ostro skomentowała politykę partii rządzącej. Nie darowała też prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, i skrytykowała też jego. Mocno oceniła działanie prezesa PiS. Zdaniem profesor Staniszkis, Kaczyński wprost mści się na Polsce.

Kiedyś Jadwiga Staniszkis była zatwardziałą zwolenniczką i obrończynią PiS, ale teraz coraz częściej krytycznie mówi o władzy. W poniedziałek Staniszkis gościła w programie Moniki Olejnik. Profesor przyznała, że Prawo i Sprawiedliwość szuka spoiwa nie w tym co dzieli, ale w konfliktach. - Myślę, że ten konflikt, który jest w społeczeństwie ewidentny, jest traktowany jako sposób skonsolidowania własnego obozu. Jako prób, bo obserwuje się członków własnej partii, a to dyscyplinuje. Ale to nie jest sytuacja dobra. To niszczy tych pisiaków - wyjaśniła.

Staniszkis odniosła się także do prezydenta Dudy. Jej zdaniem, to on może zakończył trwający wokół Trybunału Konstytucyjnego konflikt, a wystarczy, że przyjmie ślubowanie od trzech wybranych sędziów: - Prezydent wciąż ma w ręku przerwanie podstawowego i rujnującego wymiar sprawiedliwości spóru, czyli zaprzysiężeniu sędizów. (...) Osobiście uważam, że Jarosław Kaczyński byłby zadowolony, gdyby Duda wykonał to, co powinien zrobić w sprawie sędziów - dodała. Zdaniem socjolog w PiS nikt nikomu nie ufa. A co więcej, w PiS nie ma ludzi o takim kalibrze jak Jarosław Kaczyński. Nie podoba jej się sposób rządzenia partii, ale jednocześnie zaznaczyła, że ma nadzieję, iż w końcu prezesowi PiS taki styl się znudzi. Staniszkis w ostrych słowach odpowiedział też na pytani o to, czy jej zdaniem Kaczyński się mści: - W tej chwili to jest takie mszczenie się na Polsce - uznała.

Zobacz: Racewicz ZDEGUSTOWANA po premierze "Smoleńska"

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: