WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA
Se.pl wiadomości polityka Starosta kupił dla uczniów 2000 biletów na "Smoleńsk"

Starosta kupił dla uczniów 2000 biletów na "Smoleńsk"

15.09.2016, godz. 15:39
Premiera filmu Smoleńsk
"Smoleńsk" Antoniego Krauze trafi do kin 9 września 2016 roku foto: PrintScreen YouTube

Jak poinformowała wyborcza.pl jarociński starosta Bartosz Walczak (PiS, najmłodszy w Polsce starosta) ufundował 2 tysiące biletów do kina, aby uczniowie z powiatu jarocińskiego obejrzeli film "Smoleńsk". Za bilety miał zapłacić samorząd, który wydał na ten cel 14 tys. zł. Jak argumentuje starosta, zrobił tak, ponieważ to film o najnowszej historii Polski i planuje już zakup biletów na kolejny film.

 

Jako, że szkoły podlegają starostwu, więc młodzież mogła być zwolniona od zajęć na czas wyjścia do kina. Wicedyrektorka jednej z obdarowanych biletami szkół, Iwona Tobolska komentuje, że to nie pierwszy raz, kiedy uczniowie idą do kina w ramach zajęć. Jak dodała - Zwykle sami płacą za bilety. Tym razem ufundowało je starostwo.

Dzięki darmowym biletom "Smoleńsk" może obejrzeć ok. 70% młodzieży ponadgimnazjalnej z czterech szkół. Wyborcza.pl podaje, że starosta zdecydował się na ten ruch, gdyż: - Bo to film historyczny, o najnowszej historii Polski. Uważam, że docieranie do młodych ludzi przez inne formy niż książki na pewno w ich świadomości zapadnie.

Całkowity koszt biletów ma wyniesść 14 tysięcy złotych, zaś pieniądze pochodzić mają z funduszu przeznaczonego na oświatę. Wyjście na seans ma być nieobowiązkowe, szkoła będzie respektować usprawiedliwienia wystawiane przez rodziców.

Młody starosta poinformował też o sprawie na swoim FB:

 

Zobacz także: Podkomisja smoleńska zdradziła swoje dotychczasowe ustalenia

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: