WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Starosta kupił dla uczniów 2000 biletów na "Smoleńsk"

Starosta kupił dla uczniów 2000 biletów na "Smoleńsk"

15.09.2016, godz. 15:39
Premiera filmu Smoleńsk
"Smoleńsk" Antoniego Krauze trafi do kin 9 września 2016 roku foto: PrintScreen YouTube

Jak poinformowała wyborcza.pl jarociński starosta Bartosz Walczak (PiS, najmłodszy w Polsce starosta) ufundował 2 tysiące biletów do kina, aby uczniowie z powiatu jarocińskiego obejrzeli film "Smoleńsk". Za bilety miał zapłacić samorząd, który wydał na ten cel 14 tys. zł. Jak argumentuje starosta, zrobił tak, ponieważ to film o najnowszej historii Polski i planuje już zakup biletów na kolejny film.

 

Jako, że szkoły podlegają starostwu, więc młodzież mogła być zwolniona od zajęć na czas wyjścia do kina. Wicedyrektorka jednej z obdarowanych biletami szkół, Iwona Tobolska komentuje, że to nie pierwszy raz, kiedy uczniowie idą do kina w ramach zajęć. Jak dodała - Zwykle sami płacą za bilety. Tym razem ufundowało je starostwo.

Dzięki darmowym biletom "Smoleńsk" może obejrzeć ok. 70% młodzieży ponadgimnazjalnej z czterech szkół. Wyborcza.pl podaje, że starosta zdecydował się na ten ruch, gdyż: - Bo to film historyczny, o najnowszej historii Polski. Uważam, że docieranie do młodych ludzi przez inne formy niż książki na pewno w ich świadomości zapadnie.

Całkowity koszt biletów ma wyniesść 14 tysięcy złotych, zaś pieniądze pochodzić mają z funduszu przeznaczonego na oświatę. Wyjście na seans ma być nieobowiązkowe, szkoła będzie respektować usprawiedliwienia wystawiane przez rodziców.

Młody starosta poinformował też o sprawie na swoim FB:

 

Zobacz także: Podkomisja smoleńska zdradziła swoje dotychczasowe ustalenia

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: