WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Strajk nauczycieli w Warszawie: "Nie zabijajcie edukacji!"

Strajk nauczycieli w Warszawie: "Nie zabijajcie edukacji!"

19.11.2016, godz. 14:21
Strajk nauczycieli
foto: EAST NEWS

W sobotę o godzinie 12:00 w Warszawie rozpoczął się strajk nauczycieli, rodziców i członków Związku Nauczycieli Polskich przeciw zmianom, które chce wcielić w życie ministerstwo edukacji. Rząd zamierza zlikwidować gimnazja i zastąpić obecny system szkolnictwa, tym sprzed lat. Według strajkujących decyzje są nie przemyślane i spowodują jedynie chaos w nauczaniu.

- Apelujemy do pani premier Beaty Szydło: nie burzcie tego, co mamy - mówił prezes ZNP Sławomir Broniarz na proteście przeciwko reformie edukacji. Przeciwnicy likwidacji gimanzjów spotkali się w samo południe na Placu Piłsudskiego w Warszawie i ruszyli pod hasłem "Nie dla chaosu w szkole" pod gmach Sejmu. Tam usypali kopiec z kredy - symbol zniszczonych karier nauczycielskich i przyszłości uczniów poszkodowanych pomysłami nowej minister edukacji.

- Chcemy zaprotestować przeciwko chaosowi, zamętowi i demontażowi polskiej oświaty, który jest realizowany przez działania MEN i znalazł odzwierciedlenie w projektach ustaw – powiedział Broniarz. - Pani minister zignorowała głos rodziców i nauczycieli. Mówi o powszechnej zgodzie. Czy tak wygląda powszechna zgoda? - zapytała tłum strajkujących Izabela Kaźmierczyk ze stowarzyszenia Obywatele Dla Edukacji. Oprócz nauczycieli rodziców i związkowców, na marszu pojawili się również przedstawiciele opozycji.

Zobacz: Koniec z egzaminami gimazjalnymi! Wiemy, co zamierza MEN

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: