WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Stuhr o Kaczyńskim: HITLER też miał tę umiejętność

Stuhr o Kaczyńskim: HITLER też miał tę umiejętność

24.10.2016, godz. 10:35
Stuhr o Kaczyńskim: HITLER też miał tę umiejętność
foto: Fotomontaż SE.pl

Niedawno Jarosława Kaczyńskiego porównano do Hitlera na jednym z internetowych profili stowarzyszenia sędziów. Teraz równie szokującego porównania użył Jerzy Stuhr w wywiadzie dla tygodnika "Newsweek". Znany aktor stwierdził, że prezes PiS, ma umiejętności takie same jak morderca milionów ludzi Adolf Hitler!

Jerzy Stuhr udzielił wywiadu w najnowszym numerze "Newsweeka". Jednak zamiast opowiadać o swoich artystycznych dokonaniach i przedsięwzięciach, głównym tematem rozmowy jest rok od wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborów parlamentarnych. Zdaniem wybitnego aktora, to co przez ten czas zrobił PiS to zmienił w Polsce ustrój, a jeśli nawet nie zmienił, to bardzo poważnie zmutował: - Ustawami o Trybunale Konstytucyjnym PiS zlikwidowało trójpodział władzy i przeszedł od demokracji do dyktatury - mówi pełen obaw Stuhr. Aktora niepokoi też to, że PiS spycha ludzi za zależną kurtynę: - Ta władza wpycha nas za nią wbrew woli - zaznacza. Jednak najmocniejszych i najostrzejszych słów Jerzy Stuhr nie szczędził Jarosławowi Kaczyńskiemu. Aktor bez zastanowienia mówi wprost, Kaczyński ma cechy charakteryzujące Hitlera! Na pytanie o to, co jest główną siłą prezesa PiS Stuhr odpowiedział, że pogardzanie ludźmi i dobieranie sobie takich, którzy się nie sprzeciwią: - Manewrowanie ludźmi. Zebranie grona lojalnych wykonawców rozkazów, którymi zwykle się pogardza - stwierdził. I dodał:-  Hitler też miał tę umiejętność. Wiedział, jak dobrać. Jak od siebie uzależnić. Jak uwikłać - tłumaczył Stuhr.

Stuhr mówił też o sprawie ekshumacji smoleńskich. Wyznał, że według niego chodzi o przedłużenie trwającego konfliktu smoleńskiego: - Jeśli będą ekshumacje, to będą ekspertyzy, grzebanie się w trumnach i to co najmniej przez najbliższy rok albo dwa - ocenił.

Zobacz: Rodziny smoleńskie NIE CHCĄ ekshumacji: "Okrutny akt"

Źródło: RIA NOVOSTI
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: